Açık Pozisyonlar

ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR!

Işık Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, eğitimde mükemmeliyet ve araştırmada öncülük hedefleri doğrultusunda, akademik kadrosunu kapsamlı bir şekilde genişletmeyi planlamaktadır. Bu amaçla, uluslararası düzeyde araştırma gerçekleştirme potansiyeline sahip öğretim üyelerini kadrosuna katmak için, önümüzdeki bir yıl içinde, farklı alan ve seviyelerde öğretim üyelerinin alınması planlanmıştır. Bu kapsamdan olarak;

  • Makine Mühendisliği Bölümümüzde; kontrol, robotik sistemler ile ısı-akışkan sistemleri başta olmak üzere, makine ve mekatronik mühendisliği ile ilgili alanlarda uzmanlaşan veya uzmanlaşmak isteyen nitelikli adaylara öncelik verilecektir.

 

Adayların ilgili alanlarda doktora derecesine sahip olması, alanlarında başlıca uluslararası dergilerde yayınları bulunması, tercihen ulusal ve/veya uluslararası düzeyde proje yürütme deneyimi ya da potansiyelinin olması beklenmektedir. Başarılı bulunacak adayların, lisans ve lisansüstü eğitimde yenilikçi yaklaşımlar ile bölümde yürütülen akredite programların sürekli iyileştirilmesine katkıda bulunma potansiyeli sergilemesi aranan diğer özelliklerdendir. Adayların İngilizce ders verme yeterliğine sahip olması ve tercihen uluslararası akademik deneyime sahip olması da beklenmektedir.

Başarılı adaylar, Ağustos 2024 ve sonrasında göreve başlayabilecek olup, başvurularında akademik özgeçmişleri, araştırma ve öğretim beyanları ile en az üç referansın isim ve iletişim bilgilerinin yer alması beklenmektedir. Pozisyonlar dolana kadar başvuruların kabul edilmesine devam edilecektir.

Başvuru Adresi:

Prof. Dr. Mehmet Demirkol ve/veya Doç. Dr. Erkin Dinçmen
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü
Işık Üniversitesi Şile Kampüsü
Meşrutiyet, Şile-İstanbul
E-posta:
mehmet.demirkol@isikun.edu.tr ve/veya erkin.dincmen@isikun.edu.tr

Tel: +90 216 528 7140 ve/veya +90 216 528 7127

 

 

 

 

OPEN ACADEMIC POSITIONS!

Işık University, Faculty of Engineering and Natural Sciences, as part of its quest to achieve excellence in teaching and research, is looking to expand its faculty to add more depth and variety in its existing programs. Multiple positions are available to be filled within the next year, with the aim of recruiting world class researchers and educators.

Candidates specializing in control and robotics, mechanics, thermo-fluid systems, and the related fields of Mechanical and/or Mechatronics Engineering will be given priority.

Prospective candidates must hold a PhD degree in related fields to the position to which they are applying, and demonstrate a solid track record, in terms of international publications in high-ranking journals in their fields; as well as experience or potential of leading national and international funded research projects. Successful candidates are also expected to contribute to graduate and undergraduate programs conducted in Mechanical Engineering Department, through innovative teaching methods. The candidates must be eligible to teach in English language and with international academic experience will be preferred.

The expected starting of appointments is August 2024 or later. The applications must include a recent CV, research statement, teaching statement and the names and contact information to at least three referees. Applications will be accepted until positions are filled.

Please direct your applications (e-mail preferred) and informal inquiries to:

Prof. Dr. Mehmet Demirkol

Head of Mechanical Engineering Department

Faculty of Engineering and Natural Sciences
Işık University, Şile Campus
Meşrutiyet, Şile İstanbul-TURKEY
E-mail:
mehmet.demirkol@isikun.edu.tr

Phone: +90 216 528 7140

 

İlgili Dosyalar