Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu

Kültürel, sanatsal, tarihi değerler ve iş dünyasının da değerleri doğrultusunda "iyi meslek insanları" yetiştiriyoruz.

Öğr. Gör. Yiğit Şerif Karabulut
Meslek Yüksekokulu Müdür

Meslek Yüksekokulu Hakkında

Çağımızda tüm üretim süreçlerinde teknolojinin hâkimiyeti giderek artmaktadır ve buna bağlı olarak her düzeyde yetişmiş uzmanların bulunması bir zorunluluk halini almıştır.

Işık Üniversitesi MYO bu perspektifle kurulmuş, birçok sektörün yetişmiş nitelikli iş gücü ihtiyacı duyduğu alanlarda öğrenci kabul etmektedir. Bir şehir kampüsü olan Maslak kampüsümüzde yer alan Meslek Yüksek Okulumuz 2013 yılından bu yana eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Meslek Yüksekokulumuzda 6 farklı programa öğrenci kabul etmekteyiz. Bu programlar, Mimari Restorasyon, Grafik Tasarımı, Moda Tasarımı, Radyo ve Televizyon Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı ve Dış Ticaret programlarıdır.

1885 yılında kurulan Feyziye Mektepleri Vakfı bünyesinde eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdüren Işık Üniversitesi yüz yılı aşkın bir süredir var olan bu eğitim kültürünün önemli bir parçasıdır. "İyi insan yetiştirmek" vizyonu ile yola çıkan ve bu doğrultuda akademik faaliyetlerini şekillendiren üniversitemizden mezun olan ön lisans öğrencilerimiz, yani Işıklı teknikerler, aldıkları eğitim ve edindikleri çağdaş yaklaşımlarla çalışma hayatında üniversitemizi başarıyla temsil etmektedirler.

Biz Işıklı olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünmekteyiz ve bu ayrıcalığın Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan aydınlık fikirli kişiler olarak toplumda yerini alarak mümkün olduğunu inanmaktayız.

İlgili Dosyalar