Rektör'ün Mesajı

Rektör'ün Mesajı

Sevgili Gençler,

Bilime evrensel değerler çerçevesinde katkıda bulmayı amaçlayan Işık Üniversitesi olarak, mezunlarımızın ve bizi tercih eden genç beyinlerin en üst düzeyde ahlaki değerlerle donatılmış olup; toplumsal sorumluluk taşıyan ve demokrasinin değerlerine sahip çıkan, çağdaş, araştırmacı, yeniliklere ve gelişime açık bireyler olması için çalışıyoruz.

Araştırma ile bütünleşik, deneyimsel üniversite eğitimi anlayışımızla geçmişin değerlerine sahip çıkarak, bilginin Işıklı yolunda geleceğe doğru yürümeye devam diyoruz. Kurucu vakfımız Feyziye Mektepleri Vakfı'nın 135 yıldır yaptığı gibi önce 'insan' yetiştirmeyi ilke ediniyor, 24 yıllık üniversite kültürümüzle de bu bakış açımızı geleceğe taşıyoruz.

Siz gençlerin fikirlerini bilimle yoğurarak oluşturduğumuz Işık Üniversitesi, güçlü akademik kadrosuyla ve uluslararası akreditasyonlarıyla geleceğini kurgulamanızda durmanız gereken en önemli duraklardan bir tanesi… Üniversite hayatının sadece sınıflarda alınan eğitimden ibaret olmadığının, bir yaşam deneyimi olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza Şile'de 24 saat yaşayan sağlıklı, güvenli, engelsiz, doğayla iç içe bir kampüs; Maslak yerleşkemizde ise şehrin tüm senfonisini öğrencilerimizle buluşturuyoruz.

Öğrenci odaklı şeffaf yönetim anlayışımızla; canlı kampüs hayatı, 7/24 açık kütüphane, aktif öğrenci kulüpleri, geniş çaplı etkinlikler, geniş sportif olanaklar, tam donanımlı yurtlar ve son teknoloji laboratuvarların yanı sıra çoklu disiplinli, araştırmaya ve çözüme yönelik, dünya kalitesinde temel ve uygulamalı eğitimler veriyoruz. 21. Yüzyılın gerekliliklerini anlayıp, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın yaratıcılıklarını, üretkenliklerini etkinleştirerek, eğitim ve kariyer ihtiyaçlarına mentorluk ediyoruz.

Işık Üniversitesi olarak sizin geleceğinizi inşa ederek, modern ve ideal bir üniversite ortamında, kaliteli bir eğitimin yanında hem iş dünyasıyla yakın, hem de sosyal hayatta iddialı bir üniversiteyi tercih ettiğiniz için kutluyor, siz genç beyinlerin geleceğin ve şimdinin 'ışıklı' olmasının ayrıcalığını yaşam boyu sürdürmeye davet ediyoruz.

Prof. Dr. Cemal İbiş
FMV Işık Üniversitesi Rektörü

İlgili Dosyalar