Mezun GörüşleriElif Hazal Çiğri – 2017 Mezunu
Doğru Bölüm

İlk senemi tamamlayıp ikinci sene bölüm derslerimi aldığım ve hocalarımı tanımaya başladığım zaman doğru bölümde olduğumu anladım. Bilgisayar ve yönetim alanındaki zorunlu derslerimin yanı sıra seçmeli derslerimi de uzmanlaşmak istediğim alanda teknik derslerden seçerek daha fazla bilgi birikimi elde ettim. Önce İş Bankası daha sonra GNA Yazılım ve Danışmanlık gibi kurumsal şirketlerde staj yapma şansı elde ettim. Doğru alan seçimi ve iyi bir eğitimin iş hayatında ne kadar faydalı olduğunu gördüm.


Özgecan Murgul – 2017 Mezunu
Teorik Bilgiyi Pratiğe Dönüştürme

Üniversiteye adımımı attığım günden itibaren seçtiğim bölümün benim için doğru bir tercih olduğunun her geçen gün daha iyi farkına vardım. Değerli akademisyenlerden aldığım kaliteli eğitim ile sektörde iyi ve de bilindik şirketlerde staj yapma olanağı buldum. Stajın yanı sıra derslerde verilen projeler ve bu projelerin hocalarımız tarafından tüm gerçekliğiyle detaylıca kontrol edilmesi sayesinde aldığımız teorik bilgileri pratiğe çevirme fırsatı buldum. Bu deneyimler, başlarda tereddütte olduğum ilerlemek istediğim alan seçimi konusunda hayatıma önemli derecede yön verdi.


Çağdaş Ağyol – 2017 Mezunu
Çeşitlilik ve Alan Özgürlüğü

Bilişim ve yönetim ülkemizde ve dünyamızda en çok yükselen iki disiplin. Bu alanların aynı zamanda benim de kendimi en rahat ifade edebildiğim alanlar olması sebebiyle bu bölümü tercih ettim. Bu bölümün en sevdiğim yönü; temel derslerin yanında inanılmaz sayıda fazla seçmeli ders sunması ve kendi kariyer hedefinize göre yolunuzu açması oldu. Ayrıca hocalarımız ile birebir iletişimimiz olduça üst düzeydeydi ve bu sayede iş dünyasına ve kariyere dair merak ettiğimiz her şeyi ilk ağızdan öğrenebildik. Çizdiğimiz yolda bölümün tanıdığı özgürlük ve hocalarımızın yol göstermesi ile rahatça ilerleme imkanı bulduk.


Ezgi Karataş – 2015 Mezunu
Kaliteli Eğitim

İlk yıldan itibaren aldığım dersler, katıldığım seminerler, hocalarımın öğrencilere gösterdiği yakın ilgisi bana doğru yerde olduğumu gösterdi. Önce Axa Sigorta, KoçSistem gibi kurumsal şirketlerde staj yapma, mezuniyet sonrasında bir ay içerisinde de istediğim alanda iş bulma şansı yakaladım. Doğru alan seçimi, doğru üniversite ve iyi bir eğitim ile istenilen geleceği elde etmek hiç de zor değil.


Aybala SEVİNÇ – 2014 Mezunu
Seçmeli Dersler Çok Önemli

Bölümümüzün eğitim altyapısı ve geniş vizyona sahip bölüm hocalarımın bilgi beni kariyerimin en başında bir adım öne taşıyan faktör oldu. Zorunlu derslerim yanında seçmeli dersler arasından da bu alanda uzmanlaşmamı sağlayacak teknik içerikli dersleri seçtiğimi için, günümüzün rekabetçi BT sektörünün beklentilerini karşılayacak birikimi fazlasıyla edinebildim.


Kader SUCUK – 2013 Mezunu
Analitik Düşünme Yeteneği

Uzmanlaştığım İnternet ve web teknolojileri ile özgür yazılım alanlarında çalışmak için gerekli olan teorik bilgi ve analitik düşünme yeteneğini, bölümümde edindim. Henüz mezun olmadan bir yazılım şirketinde web tabanlı uygulamalar geliştirme şansım oldu. O günden bu yana tüm iş hayatım boyunca bölümümün kazandırdığı teorik birikimden iş hayatında nasıl faydalanabileceğimi gördüm.


Ece YILMAZER – 2013 Mezunu
IT & MIS Kulübü

Sadece ders odaklı bir üniversite hayatı istemediğim için ilk yılımda bölüm öğrencilerinin bölüm aktivitelerini gerçekleştirdiği IT&MIS Öğrenci Kulübüne girdim ve bir süre sonra da başkanlığını yapmaya başladım. Kulüp arkadaşlarımla birlikte konularımız ile ilgili firmalarda çalışan mezunlarımızı ve diğer profesyonelleri üniversitemize konuşmacı olarak davet ettik, pek çok firmayı da yerinde ziyaret ettik. Danışöam hocamız ve üniversitemizin de desteği sayesinde İki kez Hollanda merkezli Kuzey Batı Avrupa'ya eğitim gezisi organize ettik. Çalışma ve Gezmenin bir arada ele alındığı harika bir bölümden mezun olduğum için çok şanslıyım.Mezuniyet sonrasında da yaptığım çalışmalarda, kulüp faaliyetlerimin çok faydasını gördüm ve herkese tavsiye ediyorum.Emir HANCI – 2009 Mezunu
Doğru Üniversite – Doğru Bölüm

Öğrenciliğim boyunca somut ve kalıcı bilgiler edindim. SAP dünyasında profesyonel olarak yedinci yılımın içeresindeyim. Görev aldığım operasyonların hepsinde Işık Üniversitesinde kazandığım yeteneklerin faydasını görüyorum. Geriye dönüp baktığımda; bugün bulunduğum yere gelebilmemde en önemli etkinin doğru üniversitede doğru bölüm tercihi yapmam olduğunu düşünüyorum.


Nazlı KUMYOL – 2007 Mezunu
Stratejist
Bölüm dersleri oldukça zengin içeriklere sahip olup analitik düşünce ve verileri yorumlayarak anlamlı hale getirmemizi sağlayan bir sistem üzerinden eğitim vermektedir. Bu sistemin profesyonel iş hayatıma katkısı büyük oldu. Seçmeli derslerimi yönetim konularından seçerek Strateji Geliştirme ve Pazarlama konularında kendimi geliştirdim. Halen Anadolu Bilişim firmasında Strateji ve Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmaktayım.


Emre Onur PARILTAY – 2007 Mezunu
Işık Bir Marka
Işık Üniversitesi mezunlarının sahadaki başarılı çalışmaları dolayısı ile sektörde bilinirliğinin de katkısıyla, iş arayış süreçlerimde herhangi bir zorluk yaşamadım. Sigorta – Finans odaklı olarak önde gelen firmalarda çalışırken Işık Üniversitesi markasını gururla taşıyor ve Enformasyon Teknolojileri bölümünü her fırsatta yakınlarıma tavsiye ediyorum.


Muhammed Kaygusuz – 2017 Mezunu
Gelişme İmkanı

Öğrenciliğimi Işık Üniversitesi'nde yaşamanın büyük faydası olduğunu düşünüyorum. Kampüs hayatının yanı sıra, bölüm başkanımız ve hocalarımızın kendi alanlarında uzman olması, biz öğrencilere büyük ilgi göstermesi ve sürekli ulaşabiliyor olmamız, isteğimiz doğrultusunda ve derslerin içeriğiyle birlikte zorunlu olarak gelen projeleri alarak öğrendiklerimizi pekiştirmemizin sağlanması ayrıca içine kendi çabalarımızı katarak interaktif bir şekilde yeni bilgileri öğrenmenin ne kadar eğlenceli ve kalıcı olduğunu görmek doğru tercih yaptığımı düşündüren en büyük etken. Bir şeyler öğrenmenin aslında çok eğlenceli olduğunu bana öğreten Işık Üniversitesi oldu. Bunların yanı sıra, şirket gezileri, alanımızda önde gelenlerin kampüsümüze davet edilmesi sayesinde birçok etkinlikte bulunabilmem geleceğimi planlamamda bana çok yardımcı oldu.

İlgili Dosyalar