PROSteel 2016 Öğrenci Yarışması

PROSteel 2016 Öğrenci Yarışması

Türkiye'nin en önemli öğrenci yarışmalarından biri olan, öğrencilerin çelik malzemeyle yaratıcı çözümler geliştirerek, çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konusunda deneyim kazanmalarına destek olmayı ve bir yandan da Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması bu yıl 16. kez düzenleniyor. 

Üniversitelerimize ilgili afişler gönderildi ve ilgili duyurular yapıldı. 
Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması konusunun mimar ve inşaat mühendisi adayı arkadaşlarımızın ilgisini çekeceğine inanıyoruz. 

Konusu Semt Pazar Yeri tasarımı olarak belirlenen yarışmanın ön kayıtları 7 Mart 2016, Pazartesi sonlanıyor. Proje teslim tarihi ise 23 Mart 2016, Çarşamba günü olarak belirlendi.

Öğrencilere verilen yüksek ödül miktarlarının yanı sıra bu yıl öğrencilerin katılım masraflarını minimuma indirmek amacıyla; yarışmanın web sitesi üzerinden dijital yüklemeye olanak sağlayacak ve İstanbul dışından katılan son elemeye kalan projelerin sahiplerinin ödül törenine geliş-gidiş masrafları yarışma tarafından karşılanacaktır. 

Yarışmada tüm kategorilerde ödül miktarlarının da arttırıldığını hatırlatmak isteriz. 1'incilik ödülünün 8 bin, Borusan Mannesmann Özel Ödülü'nün ise 7 bin 500 lira olacak.

Yarışmanın tüm detayları www.prosteel.org adresinde bulunuyor.

Ayrıca yarışmanın web sitesinde yer alan Mesaj Panosu üzerinden yarışmaya katılmak üzere birbiriyle grup oluşturmak isteyen mimarlık ve inşaat mühendisliği öğrencileri mesajlarını bırakabileceklerdir.

Jüri Üyeleri 

Prof. Dr. Yüksek Mühendis Mimar Hasan Şener'in Başkan olduğu jüri; Yüksek Mimar Prof. Dr. Ayhan Usta, Mimar Cem Sorguç, İnşaat Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Selçuk İz, Yüksek Mimar Dr. Selim Velioğlu ve Yüksek Mühendis Mimar Yaşar Marulyalı'dan oluşuyor. 

PROSteel 2016'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyor, yarışmayla ilgili bilgileri okulunuz ve çevrenizle paylaşmanız konusunda desteklerinizi rica ediyoruz. 

İyi günler dileriz,

Saygılarımızla,

PROSteel 2016 Yarışma Raportörlüğü

İlgili Dosyalar