Açık Poziyonlar

Open Faculty Positions in Depatment of Civil Engineering / İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde Açık Öğretim Üyesi Pozisyonları

Işık Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, eğitimde mükemmeliyet ve araştırmada öncülük hedefleri doğrultusunda, akademik kadrosunda kapsamlı bir genişleme planlamaktadır. Bu amaçla, uluslararası düzeyde araştırmalar gerçekleştirme potansiyeline sahip öğretim üyelerini kadrosuna katmak için, gelecek bir yıl içinde, farklı alan ve seviyelerde öğretim üyeleri alınacaktır.

 • İnşaat Mühendisliği Bölümünde; ulaştırma ve yapı işletmesi alanlarında

uzmanlaşan nitelikli adaylara öncelik verilecektir.

Başarılı adaylar, Ağustos 2024 ve sonrasında göreve başlayabileceklerdir. Başvurular, akademik özgeçmiş, araştırma beyanı, öğretim beyanı ve en az 3 referansın isim ve iletişim bilgilerini içermelidir. Pozisyonlar dolana kadar başvurular kabul edilmeye devam edilecektir.

Başvuru Adresi:
Prof. Dr. Onur Kaya
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı
Işık Üniversitesi Şile Kampüsü
Meşrutiyet, Şile İstanbul
E-posta:
onur.kaya@isikun.edu.tr

Tel: +90 216 528 7120Işık University Faculty of Engineering and Natural Sciences, as part of its quest to achieve excellence in teaching and research, is looking to expand its faculty to add more depth and variety in its existing programs. Multiple positions are available to be filled within the next year, with the aim of recruiting world class researchers and educators.
Candidates specializing in the following fields will given priority:

 • In Civil Engineering, transportation and construction management.

  Prospective candidates must hold a PhD in related fields to the position to which they are applying, and demonstrate a solid track record, in terms of international publications in high-ranking journals in their fields; as well as experience or potential of leading national and international funded research projects. Successful candidates are expected to contribute to the graduate and undergraduate programs, in their prospective department, through innovative teaching methods. The candidates must be eligible to teach in English language. Candidates with international academic experience will be preferred.

  The expected start date of appointment is August 2024 or later. The applications must include a CV, research statement, teaching statement and names and contact information to at least three referees. Applications will be accepted until positions are filled.

  Please direct your applications (e-mail preferred) and informal inquiries to

  Dean of Faculty of Engineering and Natural Sciences
  Işık Üniversitesi Şile Campus
  Meşrutiyet, Şile İstanbul
  E-mail: 
  onur.kaya@isikun.edu.tr

  Phone: +90 216 528 7120


  İnşaat Mühendisliği: Akademisyen Yetiştirme Desteği (AYD)

  Lisansüstü programlara kabul edilen öğrencilere uygulanacak olan burs ve indirimler ile ilgili kontenjanlar, her yarıyıl başında Anabilim Dalı Başkanlıkları'nın önerisi ve Enstitü Yönetim Kurulu Kararı ile ÜYK ve Mütevelli Heyeti onayına sunulur. Akademisyen Yetiştirme Desteği kapsamındaki Burs ve İndirim durumuna göre ibra edilmiş kontenjanlar dahilinde öğrenci kabulleri Anabilim Dalı Başkanlıkları'nın önerisi ve Enstitü Yönetim Kurulu kararı ile uygulanır. 

  Akademisyen Yetiştirme Desteği öğretim ücretinden tam muafiyet, Mütevelli Heyeti'nce belirlenecek miktarda aylık net ödeme, yurtlarda barınma ya da personel servislerinden yararlanma imkânı, günde bir öğün yemek ve yatarak özel sağlık sigortasını içerir.

  • Akademisyen Yetiştirme Desteğinden yalnızca tezli programlara kayıtlı öğrenciler yararlanabilir.
  • Akademisyen Yetiştirme Desteği, her yarıyıl başında Anabilim Dalı Başkanlıkları'nın önerisi, Enstitü Yönetim Kurulu kararı, Üniversite Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti onayı ile belirlenir. Akademisyen Yetiştirme Desteği kapsamındaki Burs ve İndirim durumuna göre ilan edilmiş kontenjanlar dahilinde öğrenci kabulleri Anabilim Dalı Başkanlıkları'nın önerisi ve Enstitü Yönetim Kurulu kararı ile uygulanır.

   

  İlgili Dosyalar