Kütüphaneler Arası Ödünç Alma (ILL)

Kütüphaneler Arası Ödünç Alma (ILL)

Kütüphaneler Arası İşbirliği formu için tıklayınız
 

Kütüphaneler arası Ödünç Kitap / Makale fotokopisi İsteği Sıkça Sorulan Sorular
 • Kütüphaneler arası Kitap / Fotokopi İsteği nedir?

  Koleksiyonumuzda bulunmayan fakat diğer üniversite kütüphanelerinde bulunan kitapların veya makale fotokopilerinin Kütüphaneler arası Ödünç Alma yöntemi ile yurtiçindeki ve yurtdışındaki diğer üniversite kütüphanelerinden veya British Library Document Supply Center gibi bilgi merkezlerinden temin edilmesidir.

 • Bu hizmetten kimler faydalanabilir?

  - Kütüphaneler arası kitap isteme hizmetinden Işık Üniversitesi tam zamanlı öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve diğer öğretim elemanları ücret ödemeden yararlanabilirler.

  - Kütüphaneler arası makale isteme hizmetinden Işık Üniversitesi tam zamanlı öğretim üyeleri, öğretim görevlileri, diğer öğretim elemanları ve Master, Doktora öğrencileri ücret ödemeden yararlanabilirler.

 • Nasıl istekte bulunulur?

  İstekler Işık Üniversitesi kütüphane web sayfasında bulunan form doldurularak elektronik olarak yapılır.

  Her bir istek için ayrı form doldurulur. Formda istenen bilgilerin hepsinin kısaltmalar kullanılmadan doldurulması gerekmektedir.

 • Kitap veya makale fotokopisinin gelmesi ne kadar sürebilir?

  Bu süre formda bulunan bibliyografik bilgilerin doğru ve tamam olmasına, istenen kütüphanenin iş yoğunluğuna ve yollama yöntemlerine göre değişmektedir. Bazı isteklerin yerine getirilmesi talep tarihinden itibaren 2-3 hafta bazen 1 hafta sürmektedir.

 • Yayının geldiğinden nasıl haberdar olunur?

  Yayının geldiği e-posta ile haber verilir. 2 hafta içinde gelmeyen yayının durumu hakkında telefonla bilgi istenebilinir.

 • Yayın hangi süre ile ödünç alınır?

  Bu süre her üniversite kütüphanesinin ödünç verme politikasına göre değişir.. genelde 3-4 hafta süre ile ödünç verilmektedir.

  Makale fotokopilerini istekte bulunan kişi iade etmez.

İlgili Dosyalar