Siyaset Bilimi Öğrencileri

1. Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerinden Ceren Keser Işık Üniversitesi Onur Konseyi üyesi olarak Eylül 2015'de New York Institute of Technology ziyaretine katıldı.

2. Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerinden İpek Bakkalcı 5 – 11 Mart 2016 tarihleri arasında International Trade Mission projesine katıldı.

3. Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerinden Ceren Keser 2-9 Nisan 2016 tarihleri arasında Strasbourg'da Model European Union programına katıldı.

4. Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri 27 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Uluslararası İlişkiler Kulübü tarafından organize edilen ve Yrd. Doç. Dr. Ödül Celep'in de eşlik ettiği Ankara gezisine katıldılar. Gezi sırasında TBMM, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler gibi kurumlar yanında Meclis'te temsil edilen dört siyasal parti ile de görüşmelerde bulundular.

5. Işık öğrencileri ODTÜ'de gerçekleştirilen "EUROSIMA 2012"ye katıldılar.

6. Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencileri 2012 yılında gerçekleştirdikleri TBMM ziyareti sırasında AKP ve CHP milletvekilleri ile görüştü.

7. Işık öğrencileri 2011 yılında Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası tarafından Antalya'da gerçekleştirilen "Bölgedeki Tehditler ve Fırsatlar" konulu konferansa katıldılar.

8. Bölüm öğrencileri Sovyetler Birliği sonrası demokrasi gözlemi için Letonya, Estonya ve Litvanya'ya ziyarette bulundular ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Doç. Dr. Rabia Karakaya Polat eşliğinde Letonya Anayasa Mahkemesi Başkanını ziyaret ettiler.

9. Uluslararası İlişkiler öğrencileri Ankara ODTÜ'de gerçekleştirilen Avrupa Birliği Simülasyonu "EUROSIMA 2011"e katıldı.

10. Işık öğrencileri Birleşmiş Milletler Simülasyon Konferansı olan "BM-Model 2010"a katıldılar.

11. Bölüm öğrencileri 2010 Brezilya Genel Seçimlerinde gözlem faaliyetlerinde bulundular.

12. Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencileri 2008 ABD Başkanlık seçimleri çerçevesinde Princeton ve Yale Üniversitelerini ziyaret ettiler ve seçim sonuçlarını değerlendirdiler.

13. Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi Dilek Özbeşleroğlu 2008 ABD Başkanlık seçimlerinde New Heaven'daki Demokrat Parti seçim kampanyası ofisini ziyaret etti.

İlgili Dosyalar