Dergi Veritabanları

Dergi Veritabanları

Academic Search Ultimate
Full Text & Abstract

Fen bilimleri, teknoloji, beşeri bilimler, kamu yönetimi, sosyal bilimler.

Applied Science & Business Periodicals Retrospective: 1913-1983 (H.W. Wilson)
1.700 tam metin süreli yayın çok farklı disiplinlerde zengin içerik.

Applied Science & Business Periodicals Retrospective™, yaklaşık 1.700 süreli yayından 4.5 milyondan fazla makaleye atıflar içermektedir. İlaç piyasasından küresel ekonomide ortaya çıkan petrol işine kadar, bu kaynak, teknolojik ilerlemeler, iş stratejileri, şirket profilleri, ikonik yöneticiler ve bilim adamlarının zengin bir tablosunu ve çok daha fazlasını sunuyor.

ASCE Library
Full Text

Dünya'nın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır.

Business Source Ultimate
Full Text & Abstract

Business Source Ultimate, içerdiği faklı döküman türleri ile komple bir araştırma aracıdır. Business Source Complete hakemli ve seçkin içeriği sayesinde, iktisadi ve idari bilimler alanında üretilen bütün veri tabanlarını geride bırakmaktadır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır.

Cambridge Journals
Full Text
Cambridge Journals, Cambridge University Press tarafından çok çeşitli konularda yayınlanan akademik dergilere erişim imkanı sunar.

Computers & Applied Science Complete
Full Text & Abstract

Bilgisayar ve uygulamalı bilimler, programlama ve teknolojisi.

EMERALD
Full Text & Bibliographic & Abstract

İşletme, ekonomi, yönetim, bilgisayar bilimi, mühendislik ve bilgi yönetimi

ERIC
Bibliographic & Abstract & Full Text

ERIC® (the Education Resource Information Center), eğitim literatürüne ve kaynaklarına erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar. 1966'dan günümüze kadar 1.4 milyondan fazla kayıt içeren ERIC® 337,000 tam metin döküman sunmaktadır.

European Views of the Americas: 1493 to 1750
Avrupa'da yazılmış Amerika ile ilgili 32.000'den, 1750 yılı öncesine kazar uzanan koleksiyon.

Bu yeni bibliyografik veri tabanı, Amerika ile ilgili Avrupa çalışmalarıyla ilgilenen kütüphaneler, akademisyenler ve bireyler için değerli bir endekstir. EBSCO Yayınevi, John Carter Brown Kütüphanesinin iş birliği ile,  "Avrupalı Amerikan: Amerika ile İlgili Avrupa'da Basılmış Çalışmalar Kronolojik Kılavuzu, 1493-1750" isimli kaynaktan yararlanarak bu Dünya çapında akademisyenler tarafından iyi bilinen ve saygı gören yetkili bibliyografya kaynağını oluşturmuştur. Veri tabanı 32.000'den fazla giriş ve 1750'den önce Avrupa'da Amerika'larla ilgili yazılan basılı kayıtları içeriyor.

Humanities & Social Sciences Index Retrospective: 1907-1984 (H.W. Wilson)
Full Text & Abstract

Humanities & Social Sciences Index Retrospective ™: 1907-1984, 1907 yılına kadar uzanan ve yaklaşık 1100 dergi içerisinde 1,300,000'den fazla makalenin indekslenmesi ile beşeri ve sosyal bilimler alanında geniş bir konu yelpazesi sunar. Ayrıca 240.000 civarı kitap incelemesi sunmaktadır.

IEEE / IEE Electronic Library (IEL) - IEEE Standards
Full Text & Bibliographic & Abstract

Elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi, elektronik ve telekomünikasyon.

Institution of Engineering and Technology (IET) Journals Complete Collection
Full Text

Dünyanın önde gelen mühendislik kurumlarından IET'nin Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar &Sonar & Navigasyon teknolojileri ve Robotik konularındaki 2013'ten günümüze dergi koleksiyonunu içerir.

IOP (Institute of Physics) Electronik Journals
Full Text & Abstract

Fizik ve ilgili alanlar.

JSTOR: JOURNAL STORAGE THE SCHOLARLY JOURNAL ARCHIVE
Full Text & Bibliographic

Çeşitli disiplinlerde yayınlanmış dergilerde yer alan tam metin makaleler. Dergilerin ilk sayısından başlayarak günümüzden iki buçuk yıl önceye kadar erişim sağlar.

MasterFILE Complete
3000'e varan tam metin referans kitap koleksiyonu, 502.000'den fazla görsel koleksiyon içermektedir.

Halk kütüphaneleri için özel olarak tasarlanan bu çok disiplinli veri tabanı, 1922'ye kadar tam metin bilgisi sunan 2000'den fazla genel referans yayını için tam metin sağlar. Genel ilgi alanlarının hemen hemen her alanını kapsayan MasterFILE Complete ayrıca 1000'den fazla tam metin referans kitap ve 164.400'den fazla birincil kaynak dokümanın yanı sıra 502.000'den fazla fotoğraf, harita ve bayrak içeren bir Görsel Koleksiyonu.

Nature
Full Text

Ancak en üst düzey bilimsel çalışmaların yayınlanabildiği dünyaca ünlü bilim dergisidir.

Newspaper Source Plus
Full Text & Abstract

Gazete Kaynak Plus, 35 milyondan fazla tam metin makalesi sunan 860'dan fazla tam metin gazeteye sahiptir. Buna ek olarak, veritabanı 857.000'den fazla televizyon ve radyo haber transkriptleri sunuyor.

Newswires
Uluslararası yayın yapmakta olna çok sayıda prestijli gazeteyi içeren veritabanıdır.

EBSCO Newswires, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'dan sürekli olarak dünya çapındaki haberlere gerçek zamanlı erişim sağlıyor. Bu içerik EBSCO tarafından izlenir ve kullanıcılar EBSCOhost'da arama girdiğinde ilgili sonuçlar sağlanır. Bu koleksiyon, AP Financial News, AP Top Haberleri, AP WorldStream, AP ABD Politika ve Hükümeti, AP 50 Eyalet Raporları, UPI Güvenlik Endüstrisi, UPI Emerging Threats, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News, Arabia 2000 ve Daha. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek, web içeriğinin tam metnine hemen erişebilirler. EBSCO Newswires'deki tam metin içeriğinin indeksi, EBSCO tarafından 30 günlük bir arşiv için tutuluyor; böylece kullanıcılar, arama ilgi alanlarıyla ilgili son 30 günün haberini alabilir.

OpenDissertations
Başta Amerika olmak üzere dünyanın en seçkin okullarında yapılmış doktora tezlerini içeren veritabanıdır.

OpenDissertations, araştırmacılara hem tarihi hem de çağdaş tezlerin ve tezlerin bulunmasında yardımcı olacak açık erişimli bir veritabanıdır. H.W.'nin cömert desteği ile düzenlendi. Wilson Vakfı ve Boston'daki Cemaat Kütüphanesi ve Arşivleri, EBSCO'nun daha önce yayınlanmış olan Amerikan Doktora Tezleri'ni içeriyor ve dünyanın dört bir yanındaki seçkin kolejler ve üniversitelerin katıldığı ek tez metamalarını içeriyor. Araştırmacılara 20. yüzyılın başından günümüze kadar geçen süre zarfında araştırma yapmak için atıfta bulunarak, bu veritabanı lisansüstü dereceler veren kurumlarla düzenli güncellemeler ve yeni ortaklıklar yoluyla büyümeye devam edecektir.

Oxford Journals Online
Full Text
Oxford Journals elektronik dergi veritabanı ekonomi, işletme, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler alanında 306 adet tam metinli (full text) dergiyi içermektedir.

PressReader
Full Text

PressReader 120 ülkeden, 60 dilde, 7300 günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal baskısıyla aynı günde ulaşmanızı sağlar.

Not: PressReader'a kampüs dışından erişmek için öncelikle kampüs içi ağından bir kez PressReader'a giriş yapmanız gerekmektedir. Kampüs içindeki internet erişimini kullanarak PressReader'a girdiğinizde 7 gün süreyle kampüs dışından da PressReader'a ulaşabilirsiniz.

PsycARTICLES
Full Text

American Psychological Association başta olmak üzere psikoloji alanında önde gelen dernek ve kuruluşlar tarafından yayımlanan dergilerdeki makalelerin tam metinlerini içerir.

Regional Business News
Full Text

Ekonomi

Religion and Philosophy Collection
Full Text & Abstract

Dinler tarihi, din felsefesi, felsefe,

SAGE Journals
Full Text & Abstract

SAGE yayınevinin sosyal ve beşeri bilimler, materyal bilimi ve mühendislik, sağlık bilimleri, yaşam bilimleri alanlanında yayınladığı dergilere tam metin erişim sağlar.

Science Direct
Full Text & Abstract

Fen bilimleri alanındaki dergilerin tam metinlerine erişim sağlar.Alanındaki en kapsamlı full text veritabanıdır.

Scopus
Full Text & Abstract
Social Sciences Index Retrospective: 1907-1983 (H.W. Wilson)
Full Text & Abstract

Sosyal Bilimler İndeksi Retrospective ™: 1907-1983, 1907'ye kadar uzanan sosyal bilimlerde çok çeşitli önemli dergileri arama olanağı sunar. Olağanüstü derinliği ile bu veritabanı, kitap incelemeleri de dahil olmak üzere yaklaşık 1.000.000 makaleyi endeksler.

SpringerLink
Full Text & Abstract
SpringerLink kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi konularındaki dergilere erişim sağlar.
Taylor & Francis
Full Text & Abstract

Sosyal ve beşeri bilimler tıp ve yaşam bilimlerini içeren tam metin dergi koleksiyonu.

ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT) - ULAKBIM Turkish National Databases
Bibliographic & Abstract & Full Text
  • Türk Tıp Veri Tabanı [1996-]
  • Sosyal Bilimler Veri Tabanı [2002-]
  • Yaşam Bilimleri Veri Tabanı [1992-]
  • Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı [1992-]
Web News
Çeşitli konularda gerçek zamanlı olarak güncellenen ortalama 14.000 web haber içeriği barıdıran veritabanıdır.

EBSCO'nun Web Haberleri, dünyanın dört bir yanından gelen en iyi binlerce haber kaynağına gerçek zamanlı erişim sağlıyor. Bu koleksiyon, çeşitli iş ve genel haber konularını kapsayan 14.000'den fazla feed'i içeriyor. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek, web içeriğinin tam metnine hemen erişebilirler.

Web of Science (SCIE, SSCI, AHCI, ESCI, CPCI, BCI)
Bibliographic & Abstract

Wiley Online Library
Full Text & Abstract
Wiley Online Library veritabanı ile Wiley yayınevi tarafından yayınlanan; iş idaresi, finans, yönetim, kimya, bilgisayar bilimleri, yerbilim, ziraat, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam ve sağlık bilimleri, matematik, istatistik, fizik ve psikoloji konularında 1300'den fazla dergiye geriye dönük arşivleriyle beraber tam metin olarak erişebilirsiniz.

İlgili Dosyalar