Dergi Veritabanları

Dergi Veritabanları

Academic Search Ultimate
Full Text & Abstract

Dünyanın en kapsamlı çok disiplinli veri tabanı olan Academic Search Ultimate, sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.

Annual Reviews
Full Text & Abstract
Annual Reviews yaşam bilimlerinden doğa bilimlerine, tarım bilimlerine, sosyal bilimlere ve ekonomiye kadar 51 konu alanında 66 dergi içermektedir.

Applied Science & Business Periodicals Retrospective: 1913-1983 (H.W. Wilson)
Full Text

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2.000'den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

ASCE Library
Full Text

Dünya'nın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır.

Business Source Ultimate
Full Text & Abstract

İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, alanında dünyanın en kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır. Business Source veri tabanları; Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Kapsadığı konulardan bazıları: Bankacılık, çalışma ekonomisi, ekonometri, ekonomi, finans, iktisadi gelişme, iktisat, iktisat politikası, iktisat teorisi, iş ve işletme yönetimi, mali iktisat, maliye teorisi, muhasebe, pazarlama, uluslararası iktisat, üretim yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, yönetim ve organizasyon, v.b.

Cambridge Journals
Full Text
Cambridge Journals, Cambridge University Press tarafından çok çeşitli konularda yayınlanan akademik dergilere erişim imkanı sunar.

EMERALD
Full Text & Bibliographic & Abstract

İşletme, ekonomi, yönetim, bilgisayar bilimi, mühendislik ve bilgi yönetimi

ERIC
Bibliographic & Abstract & Full Text

ERIC® (the Education Resource Information Center), eğitim literatürüne ve kaynaklarına erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar. 1966'dan günümüze kadar 1.9 milyondan fazla kayıt içeren ERIC® 590.000 tam metin döküman sunmaktadır.

European Views of the Americas: 1493 to 1750
Avrupa'da yazılmış Amerika ile ilgili 32.000'den, 1750 yılı öncesine kazar uzanan koleksiyon.

Bu yeni bibliyografik veri tabanı, Amerika ile ilgili Avrupa çalışmalarıyla ilgilenen kütüphaneler, akademisyenler ve bireyler için değerli bir endekstir. EBSCO Yayınevi, John Carter Brown Kütüphanesinin iş birliği ile,  "Avrupalı Amerikan: Amerika ile İlgili Avrupa'da Basılmış Çalışmalar Kronolojik Kılavuzu, 1493-1750" isimli kaynaktan yararlanarak bu Dünya çapında akademisyenler tarafından iyi bilinen ve saygı gören yetkili bibliyografya kaynağını oluşturmuştur. Veri tabanı 32.000'den fazla giriş ve 1750'den önce Avrupa'da Amerika'larla ilgili yazılan basılı kayıtları içeriyor.

Humanities & Social Sciences Index Retrospective: 1907-1984 (H.W. Wilson)
Full Text & Abstract

Humanities & Social Sciences Index Retrospective ™: 1907-1984, 1907 yılına kadar uzanan ve yaklaşık 1100 dergi içerisinde 1,300,000'den fazla makalenin indekslenmesi ile beşeri ve sosyal bilimler alanında geniş bir konu yelpazesi sunar. Ayrıca 240.000 civarı kitap incelemesi sunmaktadır.

IEEE / IEE Electronic Library (IEL) - IEEE Standards
Full Text & Bibliographic & Abstract

Elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi, elektronik ve telekomünikasyon.

Institution of Engineering and Technology (IET) Journals Complete Collection
Full Text

Dünyanın önde gelen mühendislik kurumlarından IET'nin Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar &Sonar & Navigasyon teknolojileri ve Robotik konularındaki 2013'ten günümüze dergi koleksiyonunu içerir.

IOP (Institute of Physics) Electronik Journals
Full Text & Abstract

Fizik ve ilgili alanlar.

JSTOR: JOURNAL STORAGE THE SCHOLARLY JOURNAL ARCHIVE
Full Text & Bibliographic

Çeşitli disiplinlerde yayınlanmış dergilerde yer alan tam metin makaleler. Dergilerin ilk sayısından başlayarak günümüzden iki buçuk yıl önceye kadar erişim sağlar.

MasterFILE Complete
Full Text

Halk kütüphaneleri için özel olarak tasarlanan bu çok disiplinli veri tabanı, 1922'ye kadar uzanan içeriğinde 2.300'den fazla tam metin dergiye ek olarak, 1.000'in üzerinde referans kitabı, 55.000 birincil kaynak dokümanı ve 2 milyondan fazla görsel (fotoğraf, harita, bayrak) sağlar.

Nature Publishing Group
Full Text

Ancak en üst düzey bilimsel çalışmaların yayınlanabildiği dünyaca ünlü bilim dergisidir.

Newspaper Source Plus
Full Text & Abstract

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

Newswires
Uluslararası yayın yapmakta olna çok sayıda prestijli gazeteyi içeren veritabanıdır.

EBSCO Newswires, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'dan sürekli olarak dünya çapındaki haberlere gerçek zamanlı erişim sağlıyor. Bu içerik EBSCO tarafından izlenir ve kullanıcılar EBSCOhost'da arama girdiğinde ilgili sonuçlar sağlanır. Bu koleksiyon, AP Financial News, AP Top Haberleri, AP WorldStream, AP ABD Politika ve Hükümeti, AP 50 Eyalet Raporları, UPI Güvenlik Endüstrisi, UPI Emerging Threats, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News, Arabia 2000 ve Daha. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek, web içeriğinin tam metnine hemen erişebilirler. EBSCO Newswires'deki tam metin içeriğinin indeksi, EBSCO tarafından 30 günlük bir arşiv için tutuluyor; böylece kullanıcılar, arama ilgi alanlarıyla ilgili son 30 günün haberini alabilir.

OpenDissertations
Başta Amerika olmak üzere dünyanın en seçkin okullarında yapılmış doktora tezlerini içeren veritabanıdır.

OpenDissertations, araştırmacılara hem tarihi hem de çağdaş tezlerin ve tezlerin bulunmasında yardımcı olacak açık erişimli bir veritabanıdır. H.W.'nin cömert desteği ile düzenlendi. Wilson Vakfı ve Boston'daki Cemaat Kütüphanesi ve Arşivleri, EBSCO'nun daha önce yayınlanmış olan Amerikan Doktora Tezleri'ni içeriyor ve dünyanın dört bir yanındaki seçkin kolejler ve üniversitelerin katıldığı ek tez metamalarını içeriyor. Araştırmacılara 20. yüzyılın başından günümüze kadar geçen süre zarfında araştırma yapmak için atıfta bulunarak, bu veritabanı lisansüstü dereceler veren kurumlarla düzenli güncellemeler ve yeni ortaklıklar yoluyla büyümeye devam edecektir.

Oxford Journals Online
Full Text
Oxford Journals elektronik dergi veritabanı ekonomi, işletme, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler alanında 306 adet tam metinli (full text) dergiyi içermektedir.

Regional Business News
Full Text

Business Source Ultimate için tamamlayıcı olan bu veri tabanı özellikle Birleşik Devletler ve Kanada kaynaklı, 100'den fazla yerel işletme yayınından gelen tam metinleri sunar. 20 yılı aşkın bir kapsam sunan Regional Business News, The Washington Post, PR Newswire US ve diğer önemli kaynakların haberlerini içerir.

SAGE Journals
Full Text & Abstract

SAGE yayınevinin sosyal ve beşeri bilimler, materyal bilimi ve mühendislik, sağlık bilimleri, yaşam bilimleri alanlanında yayınladığı dergilere tam metin erişim sağlar.

Science Direct
Full Text & Abstract

Fen bilimleri alanındaki dergilerin tam metinlerine erişim sağlar. Alanındaki en kapsamlı full text veritabanıdır.

Scopus
Full Text & Abstract
Scopus, akademik dergi makalelerinin özetlerini ve atıflarını içeren bibliyografik bir veri tabanıdır. 5.000'den fazla yayıncıya ait yaklaşık 21.000 başlığı kapsar ve bunların 20.000'i bilimsel, teknik, tıbbi ve sosyal bilimlerdeki (sanat ve beşeri bilimler dahil) hakemli dergilerdir.
Social Sciences Index Retrospective: 1907-1983 (H.W. Wilson)
Full Text & Abstract

Sosyal Bilimler İndeksi Retrospective ™: 1907-1983, 1907'ye kadar uzanan sosyal bilimlerde çok çeşitli önemli dergileri arama olanağı sunar. Olağanüstü derinliği ile bu veritabanı, kitap incelemeleri de dahil olmak üzere yaklaşık 1.000.000 makaleyi endeksler.

SpringerLink
Full Text & Abstract
SpringerLink kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi konularındaki dergilere erişim sağlar.
Taylor & Francis eBooks
Full Text & Abstract

Taylor & Francis e-kitap koleksiyonu.

Taylor & Francis eJournals
Full Text

Doğa ve yaşam bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler, davranış bilimleri, eğitim, sanat ve beşeri bilimlerle ilgili 2700'den fazla dergiye erişim sağlar.

ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT) - ULAKBIM Turkish National Databases
Bibliographic & Abstract & Full Text
  • Türk Tıp Veri Tabanı [1996-]
  • Sosyal Bilimler Veri Tabanı [2002-]
  • Yaşam Bilimleri Veri Tabanı [1992-]
  • Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı [1992-]
Web News
Çeşitli konularda gerçek zamanlı olarak güncellenen ortalama 14.000 web haber içeriği barıdıran veritabanıdır.

EBSCO'nun Web Haberleri, dünyanın dört bir yanından gelen en iyi binlerce haber kaynağına gerçek zamanlı erişim sağlıyor. Bu koleksiyon, çeşitli iş ve genel haber konularını kapsayan 14.000'den fazla feed'i içeriyor. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek, web içeriğinin tam metnine hemen erişebilirler.

Web of Science (SCIE, SSCI, AHCI, ESCI, CPCI, BCI)
Bibliographic & Abstract

Wiley Online Library
Full Text & Abstract
Wiley Online Library veritabanı ile Wiley yayınevi tarafından yayınlanan; iş idaresi, finans, yönetim, kimya, bilgisayar bilimleri, yerbilim, ziraat, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam ve sağlık bilimleri, matematik, istatistik, fizik ve psikoloji konularında 1300'den fazla dergiye geriye dönük arşivleriyle beraber tam metin olarak erişebilirsiniz.

İlgili Dosyalar