İTB Öğrencileri

Elif İpek Türer
3. Sınıf Öğrencisi
Bu bölümü seçmekle çok doğru tercihyaptığımıdüşünüyorum. Hocalarımın deneyimli,güleryüzlü olmaları; onlara her istediğimde ulaşabiliyor olmam, derslerin çok yönlü ve farklı disiplinlere sahip olması ve içeriklerinin ilgi çekici olması benim için çok önemliydi. Bütün sene boyunca derslerime severek ve isteyerek gittim. Bu da bir öğrenci için oldukça önemli bence.

Cansu Cerlek
Hazırlık Sınıfı Öğrencisi
Hazırlık sınıfı öğrencisi olmama rağmen, bölüme ve öğrencilere karşı büyük bir içtenlik ve ilgi gösteren bölüm öğretim üyeleri sayesinde bu bölüm hakkında birçok bilgi edindim. İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nün, birçok farklı alanla ve konuyla ilgili bilgiler edinmemizi sağlayacağını ve bu sayede çok yönlü bireyler olarak yetişmemize yardımcı olacağını düşünüyorum.

Gizem Dike
1. Sınıf Öğrencisi
Bölümü seçmeden önce; ülkemizde ilk ve tek olması sebebiyle kafamda soru işaretleri vardı, fakat lisans eğitimine başladıktan sonra doğru karar verdiğimi anladım. Bölümün çok yönlü olmasının ilerde iş dünyası için büyük avantaj sağlayacağına inanıyorum. Yolun başındayım ve 4 senenin ders programının içeriğine baktığımda bu bölümden memnuniyetle mezun olacağıma inanıyorum. Herkesin İnsan ve Toplum Bilimleri bölümünü en azından araştırmasını ve tanımasını, ilgilerini çekerse aramıza katılmalarını isterim.

Pelin Kayaalp
1. Sınıf Öğrencisi
İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nü ülkemizde pek yaygın olmasa da dünyada çok popüler bir eğitim programı olduğu için tercih ettim. Farklı bölümlerden aldığımız derslerle birçok alanda bilgiye sahip, olaylara farklı bakış açılarıyla yaklaşıp alternatif çözümler üreten bireyler olarak yetişiyoruz. İnanıyorum ki aldığımız bu çok yönlü eğitim mezun olduktan sonra bizleri iş dünyasının ihtiyacını karşılayan "Generalist" insanlar olarak başarıya ulaştıracaktır.

İlgili Dosyalar