Neden Işık İşletme

Işık Üniversitesi İşletme programı çağdaş işletmelerin küresel rekabet ortamında ihtiyaç duyduğu yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu amaca uygun olarak iş dünyası ile iç içe, kendini sürekli yenileyen, dinamik, uluslararası bağlantıları güçlü, akademik alanda başarılı kadrosuyla İşletme programı öğrencilerine kaliteli eğitim sunmayı ilke edinmiştir.

Öğrencilerimizin her düzeyde ulusal ve uluslararası iş dünyasının bir parçası olmasını teşvik etmekteyiz. Yurtiçi ve yurtdışı (Erasmus Work Placement) isteğe bağlı staj müfredatın bir parçasıdır.

Her yıl en az 10 öğrencimiz uluslararası projelere katılmaktadır. Bunlardan biri olan MarkSim projesi (Developing Employability Skills and Exchanging Management Skills in a Simulated European Business Environment) öğrencilerin simüle edilmiş Avrupa iş dünyasında teorilerini pratiğe dönüştürerek takım çalışmasını pekiştirir.

Işık İşletme programı mezunları geniş bir alanda faaliyet gösterebilmektedir. Mezunlarımız yönetim konusu içeren her sektörde, her tür işletmede, yurtiçi veya yurtdışı, iş bulabilmektedir. Kariyer merkezimiz eğitim süresince öğrencilerimize staj imkanları yaratmakta, kariyer günleri, yönetici seminerleri ve şirket ziyaretleri ile proaktif olarak öğrencilerimizin mezuniyet sonrası diledikleri sektörde iş sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır.

İlgili Dosyalar