Neden Işık Uluslararası Ticaret

Neden Işık Uluslararası Ticaret

Işık Üniversitesi Uluslararası Ticaret programı ülkenin bu alandaki en kapsamlı programlarından biridir. Akademik kadrosu Uluslararası Ticaret konusunda uzman çok değerli akademisyenler ile iş dünyasından üst düzey yöneticilerden oluşur. Çok uluslu şirketlerde staj, bu programda önemli yer tutmaktadır. Programda yurtiçi olduğu gibi yurtdışı staj yapılması desteklenmekte ve kariyer merkezi, Erasmus ofisi ve uluslararası üniversiteler ve kurumlarla olan ikili anlaşmalar aracılığıyla staj ve iş imkanları yaratılmaktadır.

Uluslararası Ticaret programı konu itibarıyla iş dünyası ile yakın bağlantı gerektirir. Işık Uluslararası Ticaret bu yönüyle kendini benzerlerinden ayrıştıran bir programdır. Düzenli olarak gerçekleştirilen yönetici seminerleri, derslere sıklıkla katılıp tecrübelerini aktaran girişimciler ve şirket üst düzey yöneticileri, çok uluslu firmalarla ortak yönetilen projeler, öğrencilerimizin eğitim süreçleri henüz devam ederken pratik iş dünyasıyla iç içe olmalarına imkan tanımakta ve mezuniyet aşamasında kendilerine büyük avantaj sağlamaktadır.

Ayrıca, Avrupa çapında faaliyet gösteren Businet akademik işbirliği ağına Türkiye'den üye olan iki işletme bölümünden birisi Işık İşletme'dir. Bu üyelik Uluslararası Ticaret programı öğrencilerine uluslararası arenada önemli fırsatlar yaratmaktadır.

İlgili Dosyalar