Kütüphane

Kütüphane

Işık Üniversitesine kayıt yaptıran her öğrenci için aynı zamanda kütüphane üyeliği de başlamış olur. Kütüphaneden ödünç materyal alırken öğrenci kimlik kartının gösterilmesi gerekmektedir. Lisans öğrencileri 30 gün süre ile 10 kitap, 3 gün süre ile 3 adet DVD / Blu-ray, yüksek lisans öğrencileri; 30 gün süre ile 20 kitap, 7 gün süre ile 3 adet ciltli dergi, 3 gün süre ile 3 adet DVD / Blu-ray ödünç alabilirler. Rezerv Bölümü'ndeki yayınlar gün içerisinde 3 saat süre ile ve saat 16:00'dan sonra gecelik (overnight) olarak ertesi sabah 09:30'a kadar ödünç verilmektedir.

Öğrencilerimiz kendi istedikleri kaynakları ve öğrenci kulüpleri aracılığıyla yapılacak faaliyetlerde kullanmak istedikleri kaynakları talep edebilirler. Kütüphanemiz, basılı kaynaklarının yanında elektronik kitap ve elektronik dergiler açısından da çok geniş bir koleksiyona sahiptir. Geniş bir alanda iki kat olarak hizmet veren merkez kütüphanemizde ses yalıtımlı Grup Çalışma Odaları, Sunum Odası, 3D teknolojiye uygun Multimedya Odası, Süreli Yayınlar bölümü bulunmakta ve aynı anda 400 kişiye çalışma ortamı sunabilmektedir. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için satranç, jenga, mangala, scrabble, dama, domino gibi oyunları oynayabilecekleri Akıl Oyunları Salonu da mevcuttur.

Işık Üniversitesinin Şile Kampüsünde yer alan Merkez Kütüphanesi dışında Maslak Kampüsünde de bir şube kütüphanesi bulunmaktadır. Öğrenciler bu kütüphanenin hizmetlerinden de aynı olanaklarla faydalanabilmektedirler. Öğrencilerimizin istediği kaynak diğer kütüphanede ise, yayın aynı gün içerisinde bulundukları kampüs kütüphanesine gönderilmektedir. Öğrencilerimiz kampüs içinden elektronik kaynaklara sınırsız ulaşabilecekleri gibi, kampüs dışından da öğrenci e-posta hesaplarını kullanarak tüm elektronik kaynaklara erişim sağlayabilirler. Kütüphanede kablosuz internet erişimi vardır. Öğrencilerimiz kütüphane web sayfasında bulunan "Kütüphaneciye Danışın" servisinden Kütüphane hizmetleri hakkında bilgi ve danışma hizmeti alabilirler.

Şile Kampüsü Kütüphanesi Çalışma Saatleri:

Haftanın 7 günü 24 saat açıktır.

Kütüphane Anasayfa

İlgili Dosyalar