Duyurular

Paylaş

Sustainability, Green Marketing & Media Projesinin Son Çalışma Toplantısı Valensiya'da Gerçekleşti


Işık Üniversitesi'nin ortak olarak yer aldığı Sustainability, Green Marketing & Media isimli LLP Leonardo projesinin son çalışma toplantısı 25-26 Haziran 2015 tarihleri arasında Valencia'da proje ortaklarından AIDO'nun ev sahipliğinde yapıldı. 2 yıl süren ve 30 Eylül 2015 tarihinde sonlanacak olan proje, temel olarak Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilir Pazarlamaya yönelik oyunların yanı sıra yeni eğitim ve öğrenme materyalleri geliştirmeyi amaçlamaktadır. 
 
Sürdürebilirlik nedir? 

Sürdürülebilirliğin temel ilkesi, yaşamımızı ve refahımızı sürdürmek için gereken her şeyin doğrudan veya dolaylı olarak doğal çevremize bağlı olmasıdır. Sürdürülebilirlik insanların ve doğanın verimli bir uyum içinde var olabileceği koşulların ortaya çıkarılmasını ve korunmasını, böylelikle de mevcut nesillerin ve gelecekteki nesillerin sosyal, ekonomik ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Sürdürebilirlik, su, madde ve insan sağlığı ve çevresini korumak için gerekli olan kaynaklara sahip olduğumuz ve gelecekte de olacağımızın garanti altında olması bakımından önemli bir yere sahiptir. Bu projeye katılan kuruluşlar arasında Danimarka yazılı basın sektörü işverenleri organizasyonu olan Grakom; Danimarka'daki bir danışmanlık ajansı olan Cubion; Lyon, Fransa'da bir yüksek eğitim enstitüsü olan IGS (Institute de Gestion Sociale); İspanya Valencia'daki bir Optik, Renk ve Görüntü Teknolojik Enstitüsü olan Aido; Hollanda'da bir danışmanlık ajansı olan Dienstencentrum; Türkiye, İstanbul'dan Işık Üniversitesi ve Hollanda'daki VET enstitüsü(VET-Enstitüsü (Mesleki Eğitim Kurumu) olan Stivako bulunmaktadır. Proje koordinasyonu Stivako tarafından yürütülmektedir. Proje Çıktıları 

Proje çıktıları sürdürebilirlik üzerine fiziksel bir oyun, sürdürebilirlik ve pazarlama konusunda çevrimiçi Sürdürülebilir (Yeşil) Pazarlama Simülasyonu, eğitmen kılavuzu, öğrenci eğitim materyalleri, örnek olay çalışmaları ve Power Point sunumlarını gibi Açık Eğitim Kaynakları içermektedir. Söz konusu eğitimler, Yaratıcı Endüstriler ve Medya/Yazılı Basın alanındaki okul öğrencilerinin ve bu alanlarda faaliyet gösteren şirket çalışanlarının ihtiyaçlarına göre uyarlandı ve mesleki eğitim, yükseköğretim, şirket içi eğitimde kullanılmak üzere paylaşıma açıktır. 

Daha fazla bilgi sahibi olmak ve proje çıktılarına ulaşmak için proje web sayfasını ziyaret edebilirsiniz: www.project-sustainability.com


Sustainability, Green Marketing & Media-project meeting in Valencia 

During the two days-conference, we were working on the results of the test of the developed learning material: Sustainability-game (physical game) and the Green Marketing course. The final developments on the internet-game (awareness on sustainability) are completed. In the coming period this game will also be tested. The conference was held at AIDO in Valencia, on the 25th & 26th of June 2015. During the first day of the conference the results of the testing of the Sustainability-game and the Green marketing course was the central subject. The testing of the learning material in schools and companies was executed and the evaluations were very positive. The conclusion was that the learning materials are effective. Depending on the level of the target group, students and company-employees, the material can be adjusted and the duration of the course can be made shorter or longer. The developed learning material is flexibly applicable. The content can be easily adjusted to the needs of the users. During the second day all relevant aspects of the internet game on sustainability and marketing was discussed. In the coming period we will evaluate the texts in the game and test the game with the target group. The game will be live on the web in September 2015. 

The main goals of this project 

The main goals of this project are to develop Sustainability games, both physically and by Internet and the development of training materials on Green Marketing. The games and the course Green Marketing can be used for both education and training activities for open enrolment and in-company training. The games and training are tailored to the needs of students in schools and employees of companies in the creative industries. The main goals of this project are to develop Sustainability games, both physically and by Internet and the development of training materials on Green Marketing. The games and the course Green Marketing can be used for both education and training activities for open enrolment and in-company training. The games and training are tailored to the needs of students in schools and employees of companies in the creative industries.

The participating organizations:

Grakom, the Danish employers' organization for the Printmedia industry; Cubion, a Danish consultancy agency; IGS (Institut de Gestion Sociale), a higher education institution based in Lyon, Paris and Toulouse France; Aido, the Technological Institute of Optics, Color, and Image from Valencia, Spain; the Dienstencentrum, a Dutch consultancy agency; Işık University from Istanbul in Türkiye and Stivako, a Dutch VET-institute, who is also the project coordinator.

More information? Visit the project website:
www.project-sustainability.com