Haberler

Paylaş

Engelli Öğrenci Birimimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliklerinde

Engelli Öğrenci Birimimiz "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" kapsamında birçok etkinliğe katılarak engelli öğrencilerin her zaman yanında olduğunu gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli ve yakınlarına yönelik olarak toplumsal gelişmelerden eşit pay alabilmelerini, toplumla bütünleşebilmelerini ve sosyal rehabilitasyonlarını sağlamak amacıyla yıl boyu ücretsiz tatil imkânı sunan Şile Engelliler Kampı, Üniversitemizin Engelli Öğrenci Birimi temsilcileri tarafından ziyaret edildi. Kamp Müdürü Yunus Kazmaz eşliğinde kampı gezen Engelli Öğrenci Birimimiz kampta gerçekleşen etkinlik ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Şile Belediyesi tarafından bakım-onarım ve yenileme çalışmaları yapılan Şile Halk Eğitim Merkezi Engelsiz Yaşam Merkezi, resmi törenle açıldı. Açılışta Üniversitemizin Engelli Öğrenci Birimi üyeleri de yer alarak Merkezi gezdi.

01-04 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı da Üniversitemizin Engelli Öğrenci Birimi tarafından ziyaret edildi.

İlgili Dosyalar