Haberler

Paylaş

Mimarlık Bölümümüz BRAUIC Konsorsiyumuna Üye Oldu

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü, 4 kıtada 24 ülkeden 57 üniversitenin mimarlık okullarının üye olduğu Uluslararası BRAUIC Konsorsiyumuna üye oldu.

Mimarlık Bölümünün BRAUIC (The Belt and Road Architectural University International Consortium) Konsorsiyumuna üyeliği, Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Elif Süyük Makaklı ve bölüm öğretim üyesi Prof. Dr. Nuran Zeren Gülersoy'un da katıldığı ve 30 Ekim 2020'de çevrimiçi gerçekleştirilen 2020 Conference & President's Forum of the Belt and Road Architectural University International Consortium'da tüm üyelere ilan edildi.

BRAUIC Konsorsiyumunda, üye ülkeler arasında mimarlık alanında farklı konularda iş birliği ve ortak proje çalışmaları yürütülüyor. Konsorsiyumun temel amaçları arasında; teknolojik yeniliğe odaklanarak, üye ülkeler arasında fikir, bilgi, personel/öğrenci ve hizmet değişimini ve hareketliliğini teşvik- koordine etmek için platformlar oluşturmak, akademik konferanslar, yarışmalar, kültürel, sanat ve spor faaliyetleri yürütmek bulunuyor.

Konsorsiyumun yıllık konferansları ve başkanlık oturumları her yıl üye ülkelerden birinde gerçekleştiriliyor. 2020 BRAUIC Conference and President Forum, Beijing University of Civil Engineering & Architecture (Çin) ve University Graduate School of Engineering (Fransa) tarafından küresel Covid-19 salgını nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirildi. 2021 yılında yapılacak organizasyonun ev sahipliğini ise University of Mostar üstlenmiş bulunuyor.

İlgili Dosyalar