Haberler

Paylaş

Işık Üniversitesi'nde Büyük Festival

Işık Üniversitesi, öğrencilerin yıl boyu sabırsızlıkla beklediği IŞIK FEST/19'la yaza 'merhaba' dedi. Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde düzenlenen festivale 5 binin üzerinde Işıklı öğrencinin yanı sıra İstanbul'daki çok sayıda lisenin müdürleri, yöneticileri ile Şile'deki eğitim kurumlarının öğretmenleri, öğrencileri ve çeşitli kurumlardan çalışanlar da katıldı.  

Gün boyu süren etkinliklerle akşama hazırlandılar 
Işık Üniversitesi Müzik Kulübü'nün festival alanındaki gündüz diskosu performansıyla festivalin ilk gününe hızlı giriş yapan Işıklı gençler, gün boyu devam eden Safa Özçiçek Beach Volley Turnuvası, Okçuluk Kulübü aktivitesi Archery Tag ve E-Racing Turnuvası, Dans Kulübü Workshopları ve Spor Kulübü'nün turnuvalarıyla hem yarıştılar hem de yeteneklerini sergilediler. Işıklı gençler; amatör Gruplar; Magnolya ve Çil ile DJ Cem Egemen'in performansları eşliğinde birbirini izleyen akşam konserlerine hazırlandı. 

Ümit Sayın ve Murat Boz, ŞORT'a eşlik etti 
Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Işık Üniversitesi'nin geleneksel bahar festivali IŞIK FEST'in ilk akşamında ise üniversiteli gençler ve misafirler, Işıklı öğrencilerden oluşan ŞORT grubunun performansıyla hareketli dakikalar yaşadı. Konserde bir de sürpriz yaşandı. Işıklı öğrencilerden oluşan ŞORT grubu sahnede Ümit Sayın'ın bir parçasını seslendirirken, kulisten sahneye gelen Murat Boz ve Ümit Sayın şarkıda ŞORT'a eşlik etti. Işıklı öğrenciler ŞORT konserinin ardından, Murat Boz'un birbirinden sevilen şarkılarıyla doyasıya eğlendi. Festival kapsamında Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde sahne alan Murat Boz, 1,5 saat boyunca seslendirdiği şarkıları ve sahnedeki enerjisiyle konser boyunca Işıklı gençleri coşturdu. 

İkinci gün de yine hızlı başladı
Işık Üniversitesi'nin geleneksel bahar festivali IŞIK FEST/19'un ikinci gününde, ilk gün başlayan yarışmaların final turları gün boyu sürdü. Festival boyunca etkinliklere katılarak gençlere eşlik eden Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş, Işık Üniversitesi öğrencisi Mehmet Safa Özçiçek anısına düzenlenen Mehmet Safa Özçiçek Beach Volley Turnuvası'nda başarılı olan takımlara ödüllerini verdi. Her yıl düzenlenen turnuvada takımları yalnız bırakmayan Mehmet Safa Özçiçek'in ailesini sahneye davet eden Rektör Prof. Dr. Cemal İbiş, ödülleri aileyle birlikte verdi. 

Seksendört'le romantizm Mor ve Ötesi ile coşku   
Ödül törenlerinin ardından ise Türkiye'nin sevilen iki grubu; Seksendört ile Mor ve Ötesi birbiri ardına sahne aldı.  Amatör grupların canlı performansının ardından sahneye çıkan her iki grup da, Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'ndeki festival alanını dolduran 4 binin üzerindeki Işıklı gence, keyifli saatler yaşattı. Işıklı öğrenciler, beğeniyle takip ettikleri müzik grubu Seksendört'ün şarkılarıyla baharın romantizmini yaşarken, gençlerin en sevdiği alternatif rock gruplarından Mor ve Ötesi, 1,5 saat kaldığı sahnedeki enerjisiyle muhteşem bir performans sergiledi. 'Bir derdim var', 'Deli', 'Şehir', 'Cambaz' gibi bilinen şarkılarını sevenleriyle birlikte söyleyen Mor ve Ötesi, konser bitiminde Işıklı öğrencilerin ısrarlı alkışlarıyla iki kez daha sahneye çıkarak, hareketli şarkılarıyla gençleri coşturdu. 

Merkezi noktalardan ücretsiz servis  
Işık Üniversitesi öğrencilerin ve misafirlerin festival alanına rahatça ulaşabilmesi için İstanbul'un Kabataş, Maslak ve Kadıköy gibi merkezi noktaları ile Şile ilçe merkezinden Şile Kampüsüne ücretsiz servisler kaldırdı. Festival boyunca gece 01.30'a kadar hizmet veren servislerle misafirlerin dönüşleri sağlanırken, kampüs dışından festivale katılan Işıklı öğrencilere Şile yurtlarında konaklama olanağı da tanındı.İlgili Dosyalar