Etkinlikler

Paylaş

Işık Üniversitesi Öğrencilerinden Kan Bağışı Kampanyasına Anlamlı Destek

Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde FMV Işık Üniversitesi Türk Kızılayı Kulübü önderliğinde, 18 Kasım 2015 tarihinde Şile Kızılay Derneği işbirliği ile "Kan Bağışı" etkinliği gerçekleşti.

"1 Dakika İçin Harekete Geçin" teması ile üniversitelerde Kızılay'ın ile el ele vererek başlattığı farkındalık çalışması kapsamında 09-12 Kasım 2015 tarihleri arasında toplam 124 kan bağışı kampanyası ile 5878 ünite kan bağışı alarak 1.176 dakika kurtarıldı.

Kaynağı sadece insanda olan kan, ülkemizde gönüllü kan bağışçısı sayısı yeterli olmadığı için toplanan ve saklanan miktar olarak ihtiyaca cevap vermemektedir.

Gönüllü kan bağışının önemi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla "1 Dakika İçin Harekete Geçin" sloganıyla yola çıkarak kan bağışında bulunmak isteyen tüm gönüllü Işık'lılar; kendi rekorlarını kırarak geçtiğimiz yılki 127 ünite kan bağışını bu yıl 181'e yükseltti.

Kızılay kan merkezi personeli tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında, kan verecekler ilk önce bir form doldurarak doktor kontrolünden geçerek tansiyon, kalp, şeker, kilo ölçümleri yapıldı.

3. kez İstanbul Anadolu Bölgesi Üniversiteleri arasında en yüksek bağış oranına sahip olan Işık Üniversitesi Kızılay Kulübü, bilinçli ve düzenli kan bağışçısı sayısının artması için kampanyalarını sürdürüyor.

İlgili Dosyalar