Etkinlikler

Paylaş

Genel Sekreter Vekili İncedere Şile'de Tohum Şenliğine Katıldı

Sağlıklı, doğal, adil yöntemlerle üretilen ürünleri desteklemek ve ata-dede tohumlarını yaşatmak için Şile'de bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Tohum ve Yerel Ürünler Şenliği" yoğun ilgi gördü. Işık Üniversitesi Minik Eller Kulübü'nün miniklere yönelik yüz boyama, maske boyama ve takı atölyesi etkinlikleri gerçekleştirdiği ve renkli görüntülere sahne olan şenliğe, Işık Üniversitesi adına Genel Sekreter Vekili Dr. Levent İncedere de katılarak, anlamlı etkinliğe destek verdi.

Büyüklerin birbirinden lezzetli yöresel lezzetleri tadıp, yapmayı öğrendiği; küçüklerin ise el becerileri atölyelerinde tohumu tanıdığı, üretim tekniklerini öğrendiği etkinlik ziyaretçilerden tam not aldı. Atölyelerde keyifli dakikalar geçiren minikler, etkinliklerden ayrılmak istemezken, geleneksel aletlerle mısır ayrıştırdı, tahıllardan puzzle yaptı, tohum ekmeyi, fidan dikmeyi ve kolye yapmayı öğrendiler. 

Şile Belediyesinin ev sahipliğinde İstanbul'un tek Yeryüzü Pazarı olan Şile Yeryüzü Pazarında gerçekleşen şenliğe Işık Üniversitesi Genel Sekreter Vekili Dr. Levent İncedere de katılarak, anlamlı etkinliğe Işık Üniversitesi'nin desteklerini iletti. 


İlgili Dosyalar