Etkinlikler

Paylaş

Işık Üniversitesi Yeni Akademik Yıla Merhaba Dedi

Işık Üniversitesi, Şile ve Maslak kampüslerinde düzenlenen iki ayrı törenle, 2018 -2019 Akademik Yılı'na giriş yaptı. Açılış töreninde ilk dersi, Van Gölü'ne özgü endemik İnci Kefali'nin neslinin korunmasıyla ilgili verdiği mücadeleyle kamuoyunun yakından tanıdığı değişim yolcusu ve sosyal girişimci Prof. Dr. Mustafa Sarı, "İnci Kefalleri Asla Geri Dönmez" başlıklı konuşmasıyla verdi.

Işık Üniversitesi, yeni akademik yıla, Şile ve Maslak kampüslerinde düzenlenen açılış törenleriyle girdi. Yeni ve mevcut Işıklı öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği törende Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel, Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Güreli, Mütevelli Heyeti Üyeleri, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş ile Işık Üniversitesi akademik ve idari kadrosu da hazır bulundu.

Açılış konuşmasını Öğrenci Konseyi Başkanı İpek Kardelen Çetinkaya'nın yaptığı törende ilk dersi; Van Gölü'ne özgü endemik İnci Kefali'nin neslinin korunmasına yönelik mücadelesiyle kamuoyunun yakından tanıdığı, değişim yolcusu ve sosyal girişimci, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, "İnci Kefalleri Asla Geri Dönmez" başlıklı konuşmasıyla verdi. İnci Kefali'nin korunmasına yönelik mücadelesine ilişkin kilometre taşlarını aktaran Prof. Sarı, öğrencilere hayallerinden vazgeçmeme çağrısı yaptı. Konuşmasının ardından Sarı'ya üniversite adına teşekkür plaketi takdim edildi. Prof. Dr. Mustafa Sarı'nın ilk dersi https://www.youtube.com/watch?v=VbQdGOXR90s adresinden izlenebiliyor.

'Işık Üniversitesi'nin sahibi tüm Türkiye'dir'

Törende konuşan Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Yeminli Mali Müşavir ve Avukat Hüsnü Güreli ise, Işık Üniversitesi'nin de kurucusu olan Feyziye Mektepleri Vakfı'nın köklü ve kesintisiz eğitim geleneğine vurgu yaparak, Işık Üniversitesi'nin arkasında hiçbir sermaye grubu ve aile bulunmadığını hatırlatarak, "Işık Üniversitesi'nin sahibi 81 milyonluk Türkiye ve sizlersiniz" dedi. Işık Üniversitesi'nin tüm gelirini yine üniversiteye ve öğrencisine harcadığını hatırlatan Güreli, "Bu yıl on bininci mezununu veren üniversitemizin ve bizlerin en büyük amacı, sizlerin sadece Türkiye'de değil, dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun başarı öykülerine imza atabilecek yüksek bir donanımla, iyi birer insan olarak mezun olmanızdır" diye konuştu.

'Hayallerinizden asla vazgeçmeyin'

Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş de öğrencilere seslendiği konuşmasında, üniversite döneminin, kişilerin hayatını şekillendirecek en önemli süreçlerden biri olduğunu vurgulayarak; öğrencilere, fark yaratabilecekleri en büyük gücün bilgi birikimi olduğu hatırlatmasında bulundu. İbiş, "Bu süreçte bizlere düşen, hedeflerinize başarılı bir şekilde ulaşmanız için sizleri bilim, kültür ve sanatla donatmanın yanı sıra doğru yönlendirmektir. Sizlere düşen ise, sunduğumuz olanakları sonuna kadar kullanarak, hedeflerinize kararlılıkla, çok çalışarak doğru bir yönde ilerlemektir. Hedeflerinizden, hayallerinizden asla vazgeçmeyiniz. Bugün ilk adımını attığınız bu yolculukta, yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık ve ışıklı olsun" dedi.

FMV IŞIK ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA:

Eğitim-öğretim hayatına 1996 yılında başlayan Işık Üniversitesi bugün 5 Fakültede 41 programıyla lisans, 2 Yüksekokulda 22 programıyla ön lisans, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde 31 yüksek lisans ve 6 doktora programıyla lisansüstü, Yabancı Diller Okulu ve Sürekli Eğitim Merkezi ile ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere eğitim olanağı sağlamaktadır. Feyziye Mektepleri Vakfı'nın 132 yıllık kültürüyle hayat bulan Işık Üniversitesi, günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilen modern altyapısı, derslikleri, yurtları, kütüphaneleri, sosyal ve spor tesisleri, sanat galerisi ile 490 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Şile Kampüsü ve İstanbul iş dünyasının merkezinde Maslak Kampüsü ile hizmet vermektedir.

Bilgi İçin:
Süleyman KALYON
Işık Üniversitesi Medya İlişkileri Koordinatörü
Tel: 444 07 99 / 7043
Gsm: (533) 320 86 98
suleyman.kalyon@isikun.edu.tr
www.isikun.edu.tr

İlgili Dosyalar