Etkinlikler

Paylaş

Rektörümüz Prof. Dr. Cemal İbiş "Üniversite ve iş dünyası" iş birliğine destek olmak amacıyla Gümüşhaneli Akademisyenler Platformu Başkanı oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Cemal İbiş "Üniversite ve iş dünyası" iş birliğine destek olmak amacıyla Gümüşhaneli Akademisyenler Platformu Başkanı oldu.

Gümüşhane Sanayici ve işadamları Derneği (GÜSIAD) bünyesinde yönetim kurulu kararı ile Gümüşhaneli Akademisyenler Platformu kuruldu ve başkanlığına FMV Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş getirildi.
Yetkilendirme beratı GUSIAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTU) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın tarafından takdim edildi.

Üniversite ve iş dünyası iş birliğine bir destek Işık Üniversitesi'nden geldi

FMV Işık Üniversitesi Rektörü ve Gümüşhane Eğitim Komitesi Başkanı Prof. Dr. Cemal İbiş, en kısa zamanda akademisyenleri toplayarak iş dünyasına sağlayacakları muhtemel katkıları ve akademik sahadaki işbirlikleri ile ortak çalışmalar üzerinde görüş alışverişi içinde olacaklarını ifade ederek, "Ortak aklı içeren mantıklı sonuçlara bebek adımlarıyla başlayıp ulaşmalı. Ütopik hayallere kapılmadan gerçekleşebilecek amaçlarla yola çıkılmalı. Temel hedefimiz envanter toplamak olmalı. Üniversite olarak bu iş birliğiyle ulaşılmak istenen hedefleri destekliyoruz, etkinliklere ev sahibi olmak istiyoruz" dedi. 

Basın Yansımaları:
http://www.milliyet.com.tr/isadamlarindan-akademik-hamle-ekonomi-2595787/
http://linkbank.xyz/news/718293/20-21-is-adamlarindan-akademik-hamle
https://meydan.com.tr/ekonomi/is-adamlarindan-akademik-hamle/
http://gundem.me/detail/?id=3142519

İlgili Dosyalar