Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Programın amacı, iletişim stratejilerini geliştirip her türlü alanda tasarım üretip uygulayabilecek düzeyde, araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcı güce sahip, çağdaş, kültürlü bir görsel iletişim tasarımcısı olarak topluma katkı yapabilecek bireyler yetiştirmektir. 

Bölümümüz teknolojik açıdan yeterli donanımlara ve yazılımlara sahip MAC ve PC bilgisayar  laboratuvarları, animasyon ve fotoğraf stüdyoları, tasarım, baskıresim atölyeleri bulunmaktadır. Öğrencilerimiz grafik tasarım, tipografi, masaüstü yayıncılık, dijital illüstrasyon, fotoğraf, animasyon, 3D modelleme, reklam filmi yapımı, jenerik tasarımı, multimedya, etkileşim tasarımı, web/uygulama arayüz tasarımı, oyun tasarımı, bilgilendirme tasarımı, ambalaj tasarımı, baskıresim, göstergebilim, tasarım hukuku, sosyal sorumluluk uygulamaları, grafik tasarım tarihi gibi uygulamalı ve kuramsal, tasarım yeteneklerini geliştiren, analiz ve problem çözme yetisini kazandıran dersler almaktadır. 

Mezunlarımız önde gelen reklam ajanslarında, dergi ve gazetelerde, televizyonlarda, sinema sektöründe, resmi ve özel kurumlarda animasyon, görsel efekt, hareketli grafik tasarım, 3 boyutlu görselleştirme, fotoğraf, multimedya, etkileşimli medya, web ve mobil arayüz tasarımı, masaüstü yayıncılık, kurumsal kimlik, illüstrasyon, ambalaj tasarımı gibi görsel iletişim tasarımının farklı alanlarında yaratıcı yönetmen, sanat danışmanı, grafik tasarımcı veya serbest tasarımcı olarak çalışmaktadır. Akademik alanı tercih eden öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası lisansüstü programlara kabul edilmekte, üniversitelerde akademisyen olarak çalışmaktadır. 

İlgili Dosyalar