Programlar

Dünyada ve ülkemizde Bilgisayar, Bilişim ve Bilişim Sistemleri Yönetimi konularında yetişmiş insan gücüne olan büyük ihtiyaç bilinmektedir. Bu alanlardaki hızlı gelişime bağlı olarak bu ihtiyaç sürekli artmaktadır. Ülkemizde bu alandaki öncü kurumlardan olarak 1999 yılında kurulmuş olan bölümümüzde bahse konu gereksinime cevap veren programlar aşağıdadır.

Bu programlardan Yönetim Bilişim Sistemleri lisans ve yüksek lisans programları bilişim ve yönetim alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere, Enformasyon Teknolojileri lisans ve yüksek lisans programları daha çok bilişim alanında çalışmak isteyen öğrencilere yöneliktir.

Bu programların önemli bir özelliği seçmeli derslerin kişisel tercihlere uygun olarak farklı alanlarda alınabilmesi ve farklı kariyer olanakları sunmasıdır. Mezunlarımız Bilişim Sistemleri Yöneticisi, Bilişim Sistemleri Danışmanı, Yazılım Proje Yöneticisi, Yazılım Mimarı, İş ve Sistem Analisti, İş Zekâsı Analisti,IT Denetimcisi, Veri Madenciliği, Büyük Veri ve Bulut Bilişim Uzmanı, Veri Tabanı Yöneticisi, Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı, İletişim, Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı, Kurumsal Bilgi Mimarisi Uzmanı gibi mesleklerde kariyerlerini sürdürmektedir.

  • Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans (İngilizce)
  • Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans (Türkçe)
  • Enformasyon Teknolojileri Lisans
  • Enformasyon Teknolojileri Yüksek Lisans (Tezli ve Tezsiz)
  • Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans (Tezsiz)

    İlgili Dosyalar