Sıddık Tetik

Sıddık Tetik

Sıddık Tetik Hızlı Tüketim Ürünleri, Kişisel Bakım ve İçecek sektörlerinde Gillette, Procter&Gamble (P&G) ve Bacardi'de 30 yılın üzerinde bir kariyer geçmişine sahiptir.

Is kariyerine Satıs ve pazarlama operasyonlarında baslayan Siddik Tetik, Genel Yönetim, ve uluslararası Bölgesel Yönetim rollerinde Asya-Pasifik, Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa'da üst düzey yöneticilik pozisyonlarında çalışmıştır.1999-2004 yillari arasinda ,Gillette Türkiye ve Akdeniz / Balkan Ülkeleri / Doğu Avrupa Pazarları CEO'su olarak görev yapmıştır..

Daha sonra Çin'e yerleşerek, 2004-2009 yillari arasinda,Çin Halk Cumhuriyeti CEO'su olarak ,Hong Kong ve Tayvan'ın da içinde yer aldığı bölgede Gillette, Oral-B, Braun ve Duracell gibi dünya markalarını gelismesine liderlik etmistir..

Bu donemde ,P&G'nin Gillette'i satın alması ile Çin operasyonlarının P&G System ve iş akışlarına entegrasyon projelerine önderlik etmiştir. Siddik Tetik, 2009-2012 yillari arasinda, P&G Filipinlerin CEO'su olarak görev yapmistir. 2012 yilinda P&G den ayrilarak Bacardi Şirketine katilan Tetik,,uc yil sureyle Hong Kong merkezli Asya Pasifik bölgesinin Başkan ve CEO'su olarak ,aralarında Avustralya, Yeni Zelanda, Çin, Hindistan, Japonya, Kore ve Güney Doğu Asya'daki ülkeler de dahil olmak üzere 19 ülkenin genel yönetiminden sorumlu olarak görev yapmıştır. 2015 yilinda Turkiyeye donen Tetik,halihazirda Yildiz holding'in(Pladis) Cin ve Guney Dogu Asya operasyonlarina danismanlik yapmaktadir.Ayni zamanda ,uygulamali danismanlik ve gecici yoneticilik faliyeti gosteren "BT Global partners" sirketinin kurucu ortagi ve yonetim kurulu uyesidir.Genel Müdürler Kulübü (GM Club) platformunun kurucularından olan Tetik aynı zamanda platformunun Danışma Kurulu'ndadır.Bulundugu pek cok ulkede gorev yaptigi sure icerisinde, Egitim ve Saglik agirlikli NGO projelerine sahsen yada bagli oldugu sirketlerin sponsorlugunda aktif olarak gorev almistir.

Evli ve iki cocuk babasi olan Tetik Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

İlgili Dosyalar