Öğrenci Kulüpleri

Işık Üniversitesi'nde öğrenciler tarafından kurulmuş olan ve tüm yönetimleri ve faaliyetleri yine öğrenciler tarafından gerçekleştirilen 63 öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrenci Kulüpleri'nin düzenledikleri etkinlikler Işık Üniversitesi kampüs yaşamının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TOPLAM ÜYE SAYISI 6.352
AKTİF KULÜP SAYISI 54
PASİF KULÜP SAYISI 9
Aktif Kulüpler
Sıra No KULÜPLER Üye Sayıları Durum E-Posta Adresi
1 Fotoğrafçılık Kulübü 311 Aktif isikfoto@isik.edu.tr;
2 Psikoloji Kulübü 292 Aktif psikoloji@isik.edu.tr;
3 Dans Kulübü 284 Aktif dans@isik.edu.tr;
4 Doğa Sporları Kulübü 275 Aktif dogasporlari@isik.edu.tr;
5 Bilim Kurgu ve Fantezi Kulübü 257 Aktif bilimkurgu@isik.edu.tr;
6 Atatürkçü Düşünce Kulübü 228 Aktif adk@isik.edu.tr;
7 Sinema Kulübü 225 Aktif sinema@isik.edu.tr;
8 İşletme ve Ekonomi Kulübü 219 Aktif isletme@isik.edu.tr;
9 Toplum Gönüllüleri Kulübü 219 Aktif tog@isik.edu.tr;
10 Dublaj ve Seslendirme Kulübü 210 Aktif dublajveseslendirme@isik.edu.tr;
11 Oyunculuk ve Sahne Sanatları Kulübü 177 Aktif  
12 Işıklı Fenerbahçeliler Kulübü 166 Aktif isikfeb@isik.edu.tr;
13 Endüstri Mühendisliği Kulübü 165 Aktif endustri@isik.edu.tr; IESboard@isik.edu.tr;
14 Sinema ve Televizyon Kulübü 163 Aktif stv@isik.edu.tr;
15 Biyomedikal Kulübü 160 Aktif biyomedikal@isik.edu.tr;
16 İnovasyon ve Girişimcilik Kulübü 160 Aktif inovasyon@isik.edu.tr;
17 Işıklı Galatasaraylılar Kulübü 150 Aktif isikgs@isik.edu.tr;
18 Minik Eller Kulübü 141 Aktif minikeller@isik.edu.tr;
19 Okçuluk Kulübü 138 Aktif archery@isik.edu.tr;
20 Işık Siber Kulübü 135 Aktif  
21 Edebiyat Kulübü 131 Aktif edebiyat@isik.edu.tr
22 Hayvanseverler Kulübü 131 Aktif hayvanseverler@isik.edu.tr;
23 Işıklı Feministler Kulübü 131 Aktif feministler@isik.edu.tr;
24 Model Birleşmiş Milletler Kulübü 126 Aktif mun@isik.edu.tr;
25 Doğa Farkındalık Kulübü 116 Aktif  
26 Mimarlık ve Tasarım Kulübü 113 Aktif mitak@isik.edu.tr;
27 İç Mimarlık Kulübü 112 Aktif icmimarlik@isik.edu.tr;
28 Bisikletliler Kulübü 105 Aktif bisikletliler@isik.edu.tr;
29 Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kulübü 103 Aktif toplumsalcinsiyet@isik.edu.tr;
30 Veri Bilimi ve Yapay Zeka Kulübü 97 Aktif veribilimi@isik.edu.tr;
31 Spor Kulübü 90 Aktif spor@isik.edu.tr;
32 Güzel Sanatlar Kulübü 89 Aktif  
33 Bilgisayar Kulübü 86 Aktif bilgisayar@isik.edu.tr;
34 Off-Road Kulübü 81 Aktif offroad@isik.edu.tr;
35 E-Spor Kulübü 78 Aktif espor@isik.edu.tr;
36 Folklor Kulübü 78 Aktif folklor@isik.edu.tr;
37 Sanat Tarihi ve Müzecilik Kulübü 78 Aktif sanattarihi@isik.edu.tr;
38 Tasarım Topluluğu 75 Aktif tasarim@isik.edu.tr;
39 Sosyal Aktiviteler Kulübü 70 Aktif sosyalaktiviteler@isik.edu.tr;
40 Chargers Flag Football Kulübü 67 Aktif flagfootball@isik.edu.tr;
41 Işıklı Kartallar Kulübü 66 Aktif isiklikartallar@isik.edu.tr;
42 Robotik Kulübü 50 Aktif robotik@isik.edu.tr;
43 Işık Racing Team 48 Aktif isikracingteam@isik.edu.tr
44 Müzik Kulübü 40 Aktif muzik@isik.edu.tr;
45 İnşaat Kulübü 34 Aktif insaat@isik.edu.tr;
46 Satranç Kulübü 30 Aktif satranc@isik.edu.tr;
47 Sualtı Sporları Kulübü 10 Aktif isas@isik.edu.tr;
48 Erasmus ve Küreselleşme Kulübü 7 Aktif erasmus@isik.edu.tr;
49 IT & MIS Kulübü 7 Aktif itmis@isik.edu.tr;
50 Makine Mühendisliği Kulübü 7 Aktif makine@isik.edu.tr;
51 Radyo Kulübü 7 Aktif radyo@isik.edu.tr;
52 Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü 7 Aktif sosyalsorumluluk@isik.edu.tr;
53 Uluslararası İlişkiler Kulübü 7 Aktif  
54 IEEE Işık Kulübü Aktif olmak üzere Aktif ieee@isik.edu.tr;
Kurulum İşlemleri Devam Eden Kulüpler
Sıra No KULÜPLER Üye Sayıları Durum E-Posta Adresi
1 Fransızca Kulübü Pasif  Pasif isikfrance@isik.edu.tr;
2 Işık Fizik Topluluğu Pasif  Pasif  
3 Işıklı Trabzonsporlular Kulübü Pasif  Pasif trabzonsporlular@isik.edu.tr;
4 İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü Pasif  Pasif isg@isik.edu.tr;
5 Münazara Kulübü Pasif  Pasif munazara@isik.edu.tr;
6 Otizm Orkestrası Kulübü Pasif  Pasif otizmorkestr;asi@isik.edu.tr;
7 Quidditch Kulübü Pasif  Pasif quidditch@isik.edu.tr;
8 Türk Kızılayı Kulübü Pasif  Pasif kizilay@isik.edu.tr;
9 Uluslararası Ticaret Topluluğu Pasif  Pasif uluslararasi@isik.edu.tr;