Mehmet Serdar Sarıgül

Mehmet Serdar Sarıgül

Mehmet Serdar Sarıgül'ün Hızlı Tüketim Ürünleri, Gıda, Kişisel Bakım& Hijyen ve İlaç, Bireysel Tedavi sektörlerinde ve Endüstriyel Kalite Güvence, Paketleme ve Depolama Sistemleri alanlarında 33 yıldan fazla deneyimi bulunmaktadır.

Uluslararası Satış ve Pazarlama, Yeni Pazar Girişleri, Pazar ve Satış Rotası Operasyonları, Ülke, Pazar Gruplaması ve Merkezler Oluşturma, Çoklu Marka Yönetimi, Marka ve Şirket Birleşmeleri ve Satın Almaları, Özel Markalar, Sözleşmeli Üretimler, B2B, Tedarik Zinciri Konsolidasyonu, Değişim ve Kriz Yönetimi deneyimi olan alanlardır.

Sarıgül, Unilever, Bayer, Gillette, Barilla, Filiz Gıda, Evyap Holding ve Alpmak'ta Yönetici, Genel Müdür, CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye ve yurtdışında çalışmıştır. TEMA Vakfı CEO'su olarak görev yapmasının yanı sıra kurumu EEB, MIO-ECSD ve Birleşmiş Milletler kuruluşlarında temsil etmiştir.

Doğu Avrupa, Ortadoğu, İran, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Hindistan ve Afrika gibi geniş bir coğrafya tecrübesi olan Sarıgül, şu anda BT Global Partners'ın Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

Orta Doğu Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden 1984 yılında mezun olan Sarıgül, eğitimini Pazarlama, Reklam ve Halkla İlişkiler alanında Richmond College, İngiltere'de tamamlamıştır.

Sarıgül, İstanbul Sanayi Odası (ISO) Meslek Komitesi Başkanı, Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği (TMSD) Başkanı, İstanbul İhracatçılar Birliği (IIB), Tüketiciye Etkin Yaklaşım Derneği (ECR) ve Gıda ve İçecek Sanayicileri Derneği Federasyonu'nda Yönetim Kurulu Üyesi, Gıda Güvenliği Derneği Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Ayrıca Dünya Türk İşadamları Konseyi (DTIK) Üyesi, Türk-Rus, Kazak, Ukrayna, Tacik İş Konseylerinde ve İSO İstanbul Sanayi Odası Dış Ticaret Konseyi Üyesi olarak görev yapmıştır. Genel Müdürler Kulübü (GM Club) platformunun kurucularından olan Sarıgül aynı zamanda platformunun Danışma Kurulu'ndadır. Ayrıca, Commonland Danışma Kurulu Üyesi, MENTORDER'in Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi ve ODTUMD ve IELDER'in üyesidir.

Sarıgül, Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

İlgili Dosyalar