Emir Ali Bilaloğlu

Emir Ali Bilaloğlu

Berlin Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yüksek lisans mezunu olan Emir Ali Bilaloğlu, çalışma yaşamına 1991 yılında Almanya'daki Audi AG ana merkezinde Finansal Kontrol ve Bölge Satış Müdürü göreviyle başladı.

2000 yılında Doğuş Otomotiv'de İş Geliştirme ve Strateji 'den sorumlu olarak çalışan Ali Bilaloğlu, 2001 yılında Audi AG'nin Dubai'den sorumlu Kurucu Genel Müdürü olarak Birleşik Arap Emirlikleri'nde görev aldı. 2004 yılında Türkiye'ye dönerek Doğuş Otomotiv bünyesinde Audi ve Porsche markalarından sorumlu Genel Müdür olarak atandı. 2007 Haziran ayında Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atandı.

Doğuş Otomotiv'in 29 Mart 2018 tarihinde yapılan 2017 Faaliyet Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısında, Emir Ali Bilaloğlu oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Bilaloğlu, 2007 yılından bu yana Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu. Ali Bilaloğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın yanı sıra, İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmeye devam ediyor.

Bilaloğlu, Doğuş Grubu bünyesinde yer alan şirketlerden; Doğuş Oto'da Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Doğuş Holding, Yüce Auto, Volkswagen Doğuş Finans (vdf), Doğuş Teknoloji ve İnvenDo'da ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Ali Bilaloğlu, 2018 Mart ayından bu yana, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bilaloğlu ayrıca dış ekonomik ilişkiler konusunda danışmanlık yapan DEİK'de Türk Alman İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi'dir ve TÜSİAD'a bağlı Türkiye Değişim Kültürü İnisiyatifi Danışma Kurulu Üyesi olarak aktif bir şekilde rol almaktadır. 2021 İtibarıyla Işık Üniversitesi Mutevelli Heyeti'ndedir.

İlgili Dosyalar