Duyurular

Paylaş

Işık Üniversitesi İki Mutluluğu Bir Arada Yaşıyor

IŞIKLILAR, Korunmaya Muhtaç Çocuklara daha güzel bir yaşam alanı sunmak için koşarak bağış toplayacak.

17 Kasım 2013 İstanbul Maratonu ile 17 Kasım 1996 Işık Üniversitesinin açılışının ve ilk ders günün aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle, 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Koruncuk Vakfı yararına, eğitim öğretim kadrosu ve öğrencilerinden oluşan ekibiyle ter dökecek.

129 yıldır kesintisiz eğitim veren Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Koruncuk Vakfı için 35.'si düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu'nda 10-15 km etaplarında koşacak.

Maratona;
Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Cem YURTBAY,
Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Genel Sekreteri Aziz GENÇ,
Ayrıca 50'ye yakın akademisyen, idareci ve öğrenci Koruncuk Vakfı için bağış toplamak amacıyla yarışacak.

Üniversitelerde sosyal sorumluluk kültürünü geliştirmek, korunmaya muhtaç çocukların mutlu bir çocukluk geçirmesine ve geleceğe hazırlanmasına yardımcı olmak isteyen IŞIKLILAR; toplayacakları bağışlarla Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü'nün eksiklerinin giderilmesi için koşacak. Toplanan bağışlar Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü'nün yolları, kaldırımları, merdivenleri, evlerin dış cephelerinin onarılması ve yeni yapılması planlanan istasyonlu yürüyüş yolu ile bisiklet yolu projelerine katkı sağlayacak.

35. İstanbul Maratonu Programı | 17 Kasım 2013 Pazar
Şile Kampüsü
07:00 Şile Kampüsünden Servisin Hareketi
07:30 Madenler Durağından Ek Sporcuların Katılımı
08:00 Beylerbeyi köprü çıkışı (Buluşma noktası)
(Boğaziçi Köprüsü'nün Beylerbeyi ayağından yukarı çıkarak otobüs durağının önüne çıkılacaktır.)
Dönüş Noktası Eminönü İstanbul Ticaret Üniversitesi önü
Maslak Kampüsü
07:15 Maslak Kampüsünden Servislerin Hareketi
08:00 Beylerbeyi Köprü Çıkışı (Buluşma noktası)
(Boğaziçi Köprüsü'nün Beylerbeyi ayağından yukarı çıkarak otobüs durağının önüne çıkılacaktır.)
Dönüş Noktası Eminönü İstanbul Ticaret Üniversitesi önü

Not: Fotoğraf ve Kamera Çekimi

  • Başlangıç noktası Fotoğraf ve Kamera Çekimi
  • İnönü Stadyumu önünde kamera ve fotoğraf çekimi için Üniversitemiz yetkilileri bulunacaktır.(Çekimlerin yapılabilmesi için Stadın olduğu taraftan koşulması gerekmektedir.)
  • Bitiş Noktası Fotoğraf ve Kamera Çekimi
KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR (KORUNCUK) VAKFI

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMÇV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Amacı, kurup yaşattığı "Çocukköyleri" ile ailesi olmayan veya terk edilen, kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış korunmaya muhtaç çocukları (Koruncukları), "Çocukköyleri"nde hazırladığı aile ortamıyla toplumda başarılı bireyler haline getirmek ve ülkemizde yaşanan korunmaya muhtaç çocuklar sorununa da çözüm sunarak örnek teşkil etmektir.

Koruncuk Vakfı

İlgili Dosyalar