Etkinlikler

Paylaş

Işık Üniversitesi Öğrencilerinden Kan Bağışı Kampanyasına Anlamlı Destek

Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü önderliğinde, 5 Kasım 2013 tarihinde, Işık Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Kızılay Gençlik Kolları ve Şile Kızılay Derneği işbirliği ile "Kan Bağışı" etkinliği gerçekleşti.

Kaynağı sadece insanda olan kan, ülkemizde gönüllü kan bağışçısı sayısı yeterli olmadığı için toplanan ve saklanan miktar olarak ihtiyaca cevap vermemektedir.Sosyal sorumluluk alanında gönüllü kan bağışının önemi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla "Tüm Dünyayı Değil ama Bir Hayatı Kurtarabilirsiniz" sloganıyla yola çıkarak kan bağışında bulunmak isteyen tüm gönüllü Işık'lılar; 5 Kasım 2013 Salı günü Işık Üniversitesi revirindeydi. Gönüllü kan bağışçılarından oluşan kalabalık öğrenci grubu; saat 10:00 - 17:00 arasında kan bağışında bulundu.

Işık Üniversitesinde geçtiğimiz yıllarda her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen kan bağışı kampanyaları, bundan sonra da düzenli aralıklarla devam edecek. Bilinçli ve düzenli kan bağışçısı sayısının artması hedeflenirken; yılın ilk kampanyası Işık Üniversitesi öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

İlgili Dosyalar