Sibel Avcı Tuğal - SayısalUyum Resim Sergisi - 04 Mart 2015 Galeri Işık İstanbul

Sibel Avcı Tuğal - SayısalUyum Resim Sergisi - 04 Mart 2015 Galeri Işık İstanbul

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi "Kültür ve Sanat Etkinlikleri" kapsamında düzenlenen Sibel AVCI TUĞAL / SayısalUyum Resim Sergisi 4 Mart 2015 Çarşamba günü Galeri Işık İstanbul'da açılıyor. Sergi 4 Mart - 4 Nisan 2015 tarihleri arasında sanatseverler tarafından izlenebilir. 

Sergide, sanatçının dijital ortamda kurguladığı baskılarının yanı sıra yine sanatçıya ait 20 farklı kısa video çalışması izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Sibel Avcı Tuğal, görsel algı, optik sanat, dijital sanat ve video sanatı üzerine akademik çalışmalar yapan, kazandığı deneyimlerini aynı alanda uygulayan sanatçılarımızdan biridir. Dijital ortamda tasarladığı çalışmalarını tuvale baskı yöntemiyle sunan sanatçı bu sergide tuval üzerine baskılarının yanı sıra ilk kez sergileyeceği hareketli resimleri aracılığıyla kinetik sanata da bir gönderimde bulunuyor. 

Sergi süreci içinde her çarşamba ilgilenenlere 14:00-15:00 saatleri arasında sayısal sanat ve dijital resim sanatını anlatacağı kısa seminerler de verecek olan sanatçı 1995 yılından beri ağırlıklı olarak "Digital Art" alanında akademik araştırma yapmakta, yapıtlar üretmekte, resim kompozisyonlarının farklı ortamlarda yeniden oluşturulması ve insan resim ilişkisinin farklı boyutlarda algılanması ile ilgili araştırmalarına devam etmektedir.
Galeri Işık İstanbul Işık Üniversitesi Maslak KampüsÜ Güzel Sanatlar Fakültesi - 0212 286 49 11 

İlgili Dosyalar