"Işık'lıyız Farkındayız" Dünya Otizm Farkındalık Ayı Sanat Atölyesi

"Işık'lıyız Farkındayız" Dünya Otizm Farkındalık Ayı Sanat Atölyesi

Işık Üniversitesi öğrencileri otizmli çocuklar için  Sanat Atölyesi düzenliyor:

IŞIK'LIYIZ, FARKINDAYIZ

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişimTasarımı Bölümü tarafından açılan ve Prof. Dr. Peyami Çelikcan tarafından yürütülmekte olan Sosyal Sorumluluk Uygulamaları dersi, öğrencilerin sosyal sorunlara ilgisini artırmayı, gönüllük bilincinin gelişmesine katkıda bulunmayı ve "iyi insan" özelliklerini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Ders kapsamında her yıl bir sosyal sorumluluk uygulaması gerçekleştirilmektedir. 

"İyi İnsanlar" yetiştirmeyi hedefleyen Işık Üniversitesi, sosyal sorumluluk faaliyetlerini bu yıl da sürdürüyor. Dünya Otizm Farkındalık Ayı çerçevesinde otizmli çocuklara yönelik düzenlenen Sanat Atölyesi, Tohum Otizm Vakfı'nın işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. 

Otizmin bir hastalık değil, farklı bir özellik ve farklı bir yetenek olduğu yolunda farkındalık yaratmak ve otizmli çocuklarla birlikte üretmek amacıyla düzenlenen Sanat Atölyesi 2 Mayıs 2013 ve 9 Mayıs 2013 tarihlerinde Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde gerçekleştirilecek. Galeri Işık Maslak'da düzenlenecek olan atölye kapsamında üç boyutlu hamur işleme ve boyama faaliyetleri yapılacak.

Organizasyonu tamamıyla öğrenciler tarafından gerçekleştirilen Sanat Atölyesi kapsamında kullanılacak malzemeler de öğrenciler tarafından hazırlandı. Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde bulunan Kağıt Atölyesi'nde atık kağıtlardan hamur üreten öğrenciler, otizmli çocukların üzerinde çalışacağı maskları da kendileri hazırladılar. 
Tohum Otizm Vakfı'ndan 18 otizmli çocuğun öğretmenlerinin nezaretinde katılacağı Sanat Atölyesi'ne Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden de 30 öğrenci katılacak. Otizmli çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek ve sosyalleşmelerine olanak sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında üretilen çalışmaların dönem sonu projesi olarak sergilenmesi planlanmakta. 

İlgili Dosyalar