Programlar

 • E-MBA ( Tezsiz,Türkçe)
  Program Tanımı:

  Işık Üniversitesi Yöneticiler için İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı (EMBA) yöneticilerin kariyer hayatlarını kesintiye uğratmadan kariyerlerinde hızlı bir şekilde ilerleyebilmelerine olanak sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Program çeşitli sektörlerden profesyonellere liderlikten stratejiye, çevre yönetiminden yeniliğe, girişimcilikten finansal kaynakların yönetimine kadar önemli alanlarda derin bir anlayış ve bilgi birikimi sunuyor ve bunların yanı sıra iş hayatındaki güncel paradigmalar hakkında da önemli bir bilgi birikimi kazandırmayı hedefliyor. Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İstanbul'un en önemli iş merkezlerinin bulunduğu Maslak'ta bulunuyor, böylelikle çalışan profesyoneller okula ulaşım konusunda sıkıntı yaşamadan işlerinden çıkıp derslere katılabilme fırsatını elde edebiliyorlar. Bunların yanı sıra, yıllardır köklü bir eğitim geleneğini sürdüren Işık Üniversitesi, bu programa her sene optimal sayıda öğrenci kabul ediyor, böylelikle program öğrencileri kalabalık sınıflarda eğitimlerini görmüyorlar. Öğrenciler yüksek kalitede eğitimden yararlanırken aynı zamanda öğretim görevlileriyle bire bir çalışma ve pratik yapma imkânına sahip oluyorlar.

  Mel et assum integre, ne sed volumus signiferumque. Dolorem salutandi ius ex, has duis denique sadipscing an, ei vel esse torquatos. At dictas mentitum est, eu vidit mundi vim. In mea ceteros partiendo deterruisset.

  Program Düzeni:

  Tezsiz yüksek lisans programı 1 yıllık bir programdır ve öğrencilerin mezun olmak için 10 dersi (7 adet zorunlu ve 3 adet seçmeli dersi) başarıyla tamamlayıp 30 kredi kazanmaları ve bir dönem projeleri yapmaları gerekmektedir.

  Programdaki Zorunlu Dersler:

  MAN501T Çağdaş Yönetim
  MAN503T Stratejik Pazarlama Yönetimi
  MAN504T Yöneticiler için Finansal Analiz ve Araçları
  MAN505T Yöneticiler için Muhasebe
  MAN597T Etik, Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik
  MAN509T Yönetim Ekonomisi
  MAN519T Stratejik Yönetim
  MAN580T Dönem Projesi

 • Executive MBA ( Tezli / Tezsiz, İngilizce)
  Program Tanımı:

  Işık-Executive MBA programı, iş hayatında fark yaratmak isteyen , kendine yeni perspektifler katıp şirketlerine innovatif bir iş ortamı sunmak isteyen mezunlara veya iş deneyimi olan katılımcılar için tasarlandı. Finans, pazarlama, girişimcilik, liderlik, strateji, analiz gibi birçok alanlarda Işık Üniversitesi'nin özenle hazırlamış olduğu bu program, yöneticileri günümüze birer çağdaş lider olarak hazırlamakla kalmayıp aynı zamanda piyasanın talep ettiği uluslararası perspektifi geliştirmelerini hedeflemektedir.

  Maslak ve Kozyatağı'nda bulunan konumlarımız , uzaktan öğrenim imkanımız ve burs olanaklarıyla Işık Üniversitesi, öğrenciler için bir ayrıcalık yaratmaktadır. Dersler hafta içi iş saatlerinden sonra gerçekleştirilmekte olup program tamamen İngilizce olarak uygulanmaktadır. Deneyimli akademik kadrosu ile birlikte Işık EMBA programı, öğrencilerine aktif bir öğrenme ortamı sunarken iş hayatındaki güncel paradigmalar hakkında pratik ve teorik bilgileri birleştirerek günümüzün küresel zorluklarını fırsatlara dönüştüren liderler hazırlamaktadır.

  Program Düzeni:

  Executive MBA (Tezli):

  2 yıllık bir program. Mezuniyet için öğrencilerin 24 kredi değerinde sekiz dersin (altı zorunlu ve iki seçmeli) yanı sıra bir Seminer dersi (kredisiz) ile Yüksek Lisans Tezini başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Öğrenciler bir akademik danışman gözetiminde İşletme alanında bir konuda Yüksek Lisans Tezi çalışması yapar ve dönem sonunda jüri önünde sunar.

  Executive MBA (Tezsiz):

  Tezsiz program, 12 aylık bir program olup, toplam 30 kredi değerinde on ders (yedi zorunlu ve üç seçmeli) ve Dönem Projesinden oluşmaktadır. Proje çalışması kredisiz olup, tamamlandığında başarılı veya başarısız olarak değerlendirilir.

  Tezli Programdaki Zorunlu Dersler:

  MAN 500 Graduate Seminar
  MAN 501 Contemporary Management
  MAN 503 Strategic Marketing Management
  MAN 504 Financial Analysis and Tools for Managers
  MAN 505 Accounting for Managers
  MAN 509 Economics for Management
  MAN 519 Strategic Management
  MAN 590 Master's Thesis

  Tezsiz Programdaki Zorunlu Dersler:

  MAN 501 Contemporary Management
  MAN 503 Strategic Marketing Management
  MAN 504 Financial Analysis and Tools for Managers
  MAN 505 Accounting for Managers
  MAN 507 Ethics, Corporate Governance and Sustainability
  MAN 509 Economics for Management
  MAN 519 Strategic Management
  MAN 580 Term Project

İlgili Dosyalar