İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Emre Çubukçu'nun İki Projesi Kadıköy Belediyesi Tarafından Kabul Edildi.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Emre Çubukçu'nun İki Projesi Kadıköy Belediyesi Tarafından Kabul Edildi.

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Emre Çubukçu'nun yürütücüsü olduğu "Bahariye-Moda'da Yaşlı Olmak" ve "Rıhtım'da Yaşlı Olmak" başlıklı projeler Kadıköy Belediyesi tarafından kabul edildi.

Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle hayata geçecek projeler Avrupa Birliği Ufuk 2020 Programının "Akıllı, Yeşil ve Entegre Ulaşım'' çağrısı kapsamında finanse edilen ICLEI' nin koordinatör olduğu CIVITAS SUMP-PLUS Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planlaması içinde yer alacak.

Çok uluslu bir konsorsiyumla oluşturulan Avrupa Birliği Ufuk 2020 Programı'nın "Akıllı, Yeşil ve Entegre Ulaşım" çağrısı kapsamında finanse edilen, ICLEI'nin koordinatör olarak yer aldığı CIVITAS SUMP-PLUS projesi, farklı büyüklüklerdeki ve farklı gelişim aşamalarındaki kentlerin, Sürdürülebilir Hareketlilik Planları'ndaki (SUMP) uygulama boşluğunu kapatmasına ve insanların A noktasından B noktasına kolayca gidebileceği, erişilebilir, yeşil ve yaşanabilir yerler haline gelmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Aktarılan bilgiler doğrultusunda, CIVITAS SUM-PLUS projesi dâhilinde 'araştırmacı' alt grubu olarak kabul edilen projelerin, Kadıköy Belediyesi sınırları içinde belirlenen alan dâhilinde (Bahariye, Moda ve Rıhtım bölgeleri) yaşlı bireylerin kentsel hareketlilikleri ile ilgili önlemleri, kentsel hareketlilik eylem planına katkı sağlayacak şekilde araştırmayı hedeflemektedir.

İlgili Dosyalar