Duyurular

Paylaş

MEZUNLARIMIZ'IN GURUR VEREN BAŞARISI

Elektrik Elektronik Mühendisliğinden 2020 yılında Üniversite birincisi olarak mezun olan Faisal Hamman, Maryland Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Doktora programına Fellowship kazanarak burslu kabul edilmişti. Mayıs ayında, Maryland Üniversitesinde "Outstanding Teaching Assistant Award" kazanan mezunumuzu tebrik ediyoruz.

2021 Psikoloji ve İnsan ve Toplum Bilimleri (ÇAP) mezunumuz Şeyma Kara, dünyanın en prestijli burs programları arasında yer alan Chevening Bursu'nu kazanarak, Newcastle Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programı'na kabul edildi. Değerli mezunumuzla gurur duyuyor, başarılarının devamını dileyerek kutluyoruz.

Bu yıl 160'tan fazla ülkeden 58.000 aday arasında %2-3 küresel kabul oranı olan Chevening bursununu ilk başvurusunda kazandığını ve büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Şeyma Kara, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
"Çok uzun zamandır hayalini kurduğum Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi dünyanın en iyi 125 üniversitesi arasında bulunun Newcastle Üniversitesi'nde sürdüreceğim. Eğitimimi tamamladıktan sonra, bu alandaki bilgilerimi genişletmek ve uygulamak, akademik çalışmalarda bulunmak ve üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla bağlantılar kurmak için Türkiye'ye geri döneceğim."
Chevening bursu nedir?
İngiltere'de öğrenim görmek isteyen uluslararası lisansüstü öğrencilere finansman sağlayan prestijli bir ödül programıdır. Dışişleri ve Commonwealth Bakanlığı tarafından finanse edilir ve British Council tarafından yürütülür. Chevening bursu, 1983 yılından bu yana sürmekte olan ve dünya çapında 46 binin üzerinde mezunu bulunmaktadır. 1988 yılından bu yana Türkiye'de 1700'den fazla öğrenci bursu kazanarak eğitim görmüştür. Mezunları kamu ve devlet yönetimi, uluslararası kuruluşlar, gazetecilik, ticaret, bilim ve eğitim alanlarında ve 'Sivil Toplum Kuruluşları'nda (STK) önemli görevlerde bulunmaktadır.

İlgili Dosyalar