Genel Tanıtım

Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi Işık Üniversitesi öğrencilerine rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği sağlamak amacıyla 2005 yılında çalışmalarına başlamıştır.

Üniversite ve kampüs hayatı eğlenceli aynı zamanda zorlayıcı bir ortamı da beraberinde getirmektedir. Yeni sosyal çevre, yeni ilişkiler, yeni sosyal becerilerin geliştirilmesini gerektirirken, akademik performansla ilgili beklentilerin de yüksek olması üniversite hayatını daha da zorlaştırabilmektedir.

Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi öğrencilerimizin üniversite hayatının getirdiği zorluklarla baş etmesini, bilgi ve becerilerini geliştirerek üniversite ve kampüs hayatını en verimli şekilde tamamlamasını sağlamayı hedeflemektedir. Öğrenciler, üniversite hayatının getirdiği zorluklarla baş etmek için bireysel yardım alarak birebir, eğitim ve grup çalışmalarına katılarak grupla baş etme yöntemlerini, bilgi ve becerilerini geliştirebilir, destekleyici bir ortamda sorunlarını ve kişisel problemlerini çözebilirler.

İlgili Dosyalar