Olanaklar

Olanaklar

Yurtlarımızda konaklayan her öğrencimize standart olarak birer yatak, çarşaf, nevresim, yastık, yastık kılıfı gibi temel malzeme verilmektedir. Tüm odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; çalışma masası, kitaplık, elbise dolabı, karyola veya ranza, çalışma sandalyesi ve her oda için bir buzdolabı tahsis edilmektedir.

Yurtlarımız öğrenci odalarında soba, radyatör, ocak, fırın, klima, halojen aydınlatma gibi aşırı yük çeken elektrikli cihazların kullanılmasına güvenlik nedenleri ile izin verilmemektedir.

Tüm yurtlarımızda 7/24 hizmet veren çalışma odaları mevcuttur. DMF binasında 24 saat açık olan bir çalışma salonu bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimizin gerekli araştırma çalışmalarını yapabileceği Kütüphane de 24 saat hizmet vermektedir.

Tüm yurtlarda öğrencilerin televizyon seyredebileceği TV odaları bulunmaktadır. Bu odalarda, seçilmiş yerli ve yabancı kanallardan oluşan merkezi sistem ve uydu TV yayınları bulunmakta olup, öğrencilerimiz LİG TV yayınlarını da izleyebilme imkanına sahiptir. Öğrencilerimiz dilerlerse burdaki masa ve sandalyelerde yemek yiyebilmektedirler.

Tüm yurtlarda çamaşır odaları bulunmaktadır. Çamaşır odalarında; öğrencilerimiz kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşır makinaları, kurutma makinaları, ütüler ve ütü masaları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Tüm yurtlarımızda bulunan mutfaklarda; evyeli mutfak tezgahı ve malzeme dolaplarının yanısıra elektrik ocağı, mikrodalga fırın,bulaşık makinası, tost makinası, ekmek kızartma makinası ve su ısıtıcısı bulunmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz, 24 saat süresince bu alanlarda kendi istedikleri yiyecekleri hazırlama imkanına sahiptir. Ayrıca öğrencilerimizin yemek yiyebileceği yemek masaları ve sandalyeleri bulunmaktadır.

Yurtlarımızın tüm iç mekanları, merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Kaloriferlerin yanma saatleri 06-10, 13-15 ve 17-24 olarak belirlenmiş olup her gün yurt ortak alanlarının sıcaklığı ölçülerek (220C) ısı kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca özellikle öğrencilerimizin sınav dönemlerinde, geç saate kadar çalışacakları dikkate alınarak kaloriferler yanık tutulmakta, dış ortam sıcaklığına göre de ilave önlemler alınmaktadır.

Tüm yurtlardaki öğrenci odaları ve ortak alanların temizliği, özel temizlik şirketince sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır. Odalarda temizlik periyodik olarak yapılmakta, çöpler atılmakta, ayrıca ayda bir detaylı oda temizliği yapılmaktadır. Öğrencilerimizin kullanımına sunulan çarşaf, yastık yüzü ve nevresim takımları her on günde bir yıkanarak değiştirilmektedir. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Yurtlarımızda 7/24 kesintisiz sıcak su bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Kampusumuzda 350 Mbit/s internet bağlantısı kullanılmaktadır. Bunun güvenli, kontrollü ve adil bir şekilde dağıtımının sağlanması için, kullanıcı adı ve parola kullanarak internete çıkış sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Tüm yurtlarımızda ortak alanlarda (koridorlar dahil) su sebilleri bulunmakta ve damacanalı içme suları, ücretsiz olarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Yurtlarımızda, öğrencilerimizin beraberlerinde getirebilecekleri birtakım fazla eşyalarını belirli süreler için muhafaza edebilecekleri depolar mevcuttur.

Kampüs genelinde özel güvenlik şirketince 7/24 güvenlik hizmeti verilmekte olup, ayrıca binalar yurt görevlilerince kontrol edilmektedir.

Yurtlarımızda, 7/24 hizmet veren (ücretli) Bisküvi – çikolata vb. Paketli ürün ve kutulu İçecek otomatları mevcuttur.

Yurt öğrenci odaları ve ortak alanlardaki elektrik, elektronik, tesisat, inşaat, marangozluk gibi konularda gerekebilecek her türlü bakım-onarım, Özel Teknik Servis ekiplerince ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak, kullanım hatasından ve kötü kullanımdan kaynaklanan hasarlar öğrencilerden depozitolarından kesinti yapmak sureti ile tanzim edilmektedir. (5858 - Teknik servis)

Yangın tehlikesine karşı elektronik Algılama ve Alarm Sistemleri ile donatılmış olan Yurtlarımızın tüm ortak alanlarında ve öğrenci odalarında duman detektörleri bulunmaktadır. Ayrıca binalarımızda Yangın Söndürücüler ve Yangın Dolapları ile birlikte etkin Yangın Kaçış Yönlendirmeleri mevcuttur. Duman detektörleri yangın tespiti açısından önem arz etmekte olup,çıkartılması, sökülmesi kesinlikle yasaktır.

Kampüsümüzde özel bisiklet parkları mevcuttur. Ayrıca öğrencilerimizin özel araçlarını park edebileceği otopark alanları mevcuttur.

Yurtlarımızda öğrencilerimizin acil ihtiyaç ve taleplerini karşılamak üzere 7/24 görev yapan ekipler mevcut olup, 5000 – 5025 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir. Ayrıca Yerleşkemizde Sağlık, güvenlik, yangın gibi acil durumlar için 7/24 görev yapan ekipler de bulunmaktadır. Öğrencilerimize gerekli olabilecek yerleşke içi gerekli telefon numaraları, yurtlardaki tüm oda kapıları arkasında mevcuttur.

İlgili Dosyalar