Öğr. Gör. Yasemin Baran


E-posta: yasemin.baran@isikun.edu.tr
Tel: (0212) 286 49 11


1985 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Los Angeles'te, Amerika'nın en iyi tasarım okullarından biri olan Art Center College of Design'da İllüstrasyon bölümünde tamamladı. Emrah Yücel'in grafik tasarım şirketi Iconisus'da stajını tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü. Ülkütay Productions'da bir süre çalıştıktan sonra freelance çalışmaya başladı. Nurhan Artar ile moda fotoğrafı projelerinde set tasarımı ve sanat yönetmenliği yaptı. Mobil oyun üreticisi Gram Games şirketinde çalıştı.
Bilgisayar oyunlarına olan tutkusunu takip etmek için Oyun Tasarımı yüksek lisansına başladığı Bahçeşehir Üniversitesi'nin desteğiyle düzenlenen Windows10 Game Jam'de Shlack! isimli oyunla, takım arkadaşlarıyla birlikte, birincilik ödülü aldı. Çalışmaları ve röportajları Photoshop Magazin, Digital Artist, Seyfettin Efendi çizgi romanı gibi yerli ve yabancı çeşitli dijital sanat dergilerinde yayınlandı. Türkiye'nin ilk karma illüstrasyon kitabı "İllüstrasyon|Illustration" kitabında eserleriyle yer aldı.

Bir yandan Bahçeşehir Üniversitesi'nde Oyun Tasarımı yüksek lisansına devam ederken, Işık Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Sibel Tuğal'ın fotografı Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım bölümü öğrencisi Sevgi Tanyaş tarafından çekilmiştir.