Arş. Gör. Hande Özgeldi


E-posta: hande.özgeldi@isikun.edu.tr
Tel: 4440799 - 6193

handeozgeldi.com

 


Hande Özgeldi, 1991’de İstanbul’da doğdu. 2013 yılında Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım Bölümü’nden “Işık Üniversitesi Yönlendirme ve Bilgilendirme Tasarımı” projesiyle ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. 2016 yılında Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde “Endüstri Ürünlerinde Bilgilendirme Tasarımı ve İletişim Sorunları” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı.

2011 yılında AB Bakanlığı’nın düzenlediği Avrupa Yolunda Genç İletişimciler Yarışmasından “ Higher with Turkey ” isimli afişi ile birincilik ödülü aldı. 2011 İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’nda, farklı
iki kategoride birincilik ödülleri kazandı. Türkiye İnovasyon Haftası, İstanbul Design Week ve Messe Ambiente Fuarı gibi ulusal ve uluslararası fuar ve sergilere tasarımlarıyla katıldı.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Bölümü’nde doktorasına devam etmekte ve Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.