Psikolojik Danışma Nedir?

Psikolojik Danışma Nedir?

Psikolojik Danışmanlıktan Neler Bekleyebilirim?

Psikolojik danışmanlık bir gelişim ve öğrenme sürecidir, kendiniz, duygularınız, diğerleriyle ilişkileriniz vb hakkında... Hayatınızın herhangi bir döneminde bazen birden beliren bazen de zaman zaman varlığını hissettiren fakat baş edebildiğiniz bir problem sizi rahatsız etmeye başlayabilir.

Herhangi bir gelişim ve öğrenme sürecinde olduğu gibi psikolojik danışmanlık sürecinde deaktif katılım, seanslarınızı aksatmadan devam etmek, psikologunuz/psikolojik danışmanınızla samimi ve dürüst bir ilişki sayesinde bu süreci tamamlamayı başarabilirsiniz.

Psikolog/ psikolojik danışmanınız sizi dinleyecek, gerekli değerlendirmeleri yapacak, gizlilik ve profesyonel ilişki çerçevesinde sizinle hedefler belirleyerek bu doğrultuda sizinle çalışmaya başlayacaktır.

İlk bir-iki seansta sizin hakkınızda; sorunlarınız, duygularınız, davranışlarınız, hedefleriniz, gelişimsel döneminiz, geçmişiniz vb hakkında bilgiler toplanacak, bu bilgiler bütünsel bir yaklaşımla değerlendirilerek sizinle paylaşılarak bir çalışma hedefi ve çalışma düzeneği oluşturulacaktır.

Psikolojik danışmanlık desteği almak kişisel bir tercihtir. Herhangi bir durumda bize başvurabilirsiniz. Karşılıklı konuşarak size en iyi çözümü bulmak için destek verebilir, gerekli durumlarda başka birimlere ya da uygun olan kaynaklara yönlendirebiliriz. Verilen hizmetler ücretsizdir.

İlgili Dosyalar