İşleyiş

Merkezin İşleyişi

Öğrenciler merkeze e-mail, telefon veya birebir gelerek başvurulabilir. Öğrenci, ilk başvuru sırasında "başvuru formu" doldurulur ve "onay formu" imzalar. Öğrencinin ders programına ve ilgili uzmanın programına göre ön görüşme için bir randevu verilir. Görüşmeler 45 dakika ile sınırlıdır. İlgili uzmanın ihtiyaç duyması halinde görüşmeyi uzatabilir ve farklı uzmanlık gerektiren durumlarda ise uzman yönlendirme yapar. Yönlendirilen yere gitme sorumluluğu öğrenciye aittir, istenirse gittikten sonra uzmanı bilgilendirir. Ön görüşme sonrasında öğrenciler ihtiyaçları doğrultusunda grup çalışmaları, bireysel danışmanlık ve/veya psikiyatrik görüşme gibi çeşitli hizmetlere yönlendirilirler.

Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde çalışanlar üniversite öğrencileri ile çalışmak konusunda deneyimli psikolojik danışman, psikolog ve klinik psikologlardır.

Yapılanma

Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na bağlı bir kuruluştur. Merkez'de şu anda bir tam zamanlı psikolog ve iki tam zamanlı klinik psikolog çalışmaktadır.

İlgili Dosyalar