Neden Işık Görsel Sanatlar Bölümü

Neden Işık Görsel Sanatlar Bölümü

Görsel Sanatlar Bölümü'nde ilk yıl iki boyutlu ve üç boyutlu tasarımlarla yaratıcılığın geliştirilmesi ve sanatın temel dilinin oluşturulması sağlanmaktadır. İkinci yıldan itibaren tam donanımlı atölyelerde öğrenciler ilgi ve yatkınlıklarına göre Resim, Heykel gibi uygulama alanlarına yönelebilmektedirler.
Bölümümüz geleneksel sanat tekniklerindeki gelişmelerden, bilgisayar destekli sanat ve tasarım uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede, disiplinlerarası bir programa sahiptir.  Programımızın güncel sanat gelişmelerine açık olan modern uygulama yöntemleri, alanında uzman kadromuz rehberliğinde sanat tarihi, sanat kuramları, analiz, yorum ve estetik dersleriyle desteklenmektedir. Ayrıca zengin ve nitelikli seçmeli ders seçenekleri ile de öğrencilere ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geniş yelpazeli bir eğitim olanağı sunulmaktadır.
Programın amacı, ulusal ve uluslararası platformda  güncel sanata yön verebilecek yaratıcı sanatçılar yetiştirmektir. Mezunlarımız ayrıca yoğunlaşan sanat ortamında, galeri ve müze gibi kurumlarda yönetim görevlerinde de çalışabilmektedirler.

İlgili Dosyalar