Müdürün Mesajı

Müdürün Mesajı

Işık Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Gelişmiş bir teknolojik altyapı kullanan Işık-UZEM (Blackboard@), geleneksel eğitim sisteminin tüm unsurlarını uzaktan eğitim sistemine adapte etmiştir. Bunun ötesinde, geleneksel eğitim sisteminde öğrencilerin sıklıkla yüz yüze kaldığı; barınma, ulaşım, ilgili dersliklerde derslere zamanında katılım, kaçırılan derslerdeki bilgilere ulaşamama, eğitmenlere ulaşamama, sınıf arkadaşları ile ortak bir platformda bilgi paylaşımı yapamama, dersin gerekleri (ödev, sınav, proje, yoklama vb) ile ilgili sonuçları görememe veya takip edememe gibi sorunlara, uzaktan eğitim sistemi verimli bir çözüm üretmektedir.

Uzaktan eğitim sistemi; öğrencilerin hem eğitim faaliyetlerini hem de çalışma hayatlarını birlikte ve verimli bir şekilde sürdürebilmesine olanak sağlamaktadır. Mekan, yer ve zamandan bağımsız yürütülen uzaktan eğitim sistemi; ders saatlerinde dersi canlı izleme, görüntülü ve sesli derse katılım ve soru sorma veya sonrasında tüm etkinliğin kaydedildiği ders videosunu izleme, ders notlarına (ppt sunumları, word/pdf/excel dosyaları vb), ödev, proje, sunum, sınav bilgilerine sistem üzerinden ulaşma, eğitmen ve sınıf arkadaşları ile sistem üzerinden ve kayıt altında iletişime geçme gibi çok önemli avantajları öğrencilerimize sunmaktadır.

Işık-UZEM ekibi olarak, tüm soru ve sorunlarınızın çok hızlı bir şekilde çözümlenebilmesi için hazır olduğumuzu bilmenizi ister, çalışmalarınızda başarılar dilerim.


Prof. Dr. Suat Teker
Işık-UZEM Müdürü

İlgili Dosyalar