Kapat

Ders Programı (2013-2014 Akademik Yılı ve Sonrası)

Geri


Birinci - Yıl Güz Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
CSE101 Programlamaya Giriş 3-0-2 4 7 D1 -
EE_S-I Bilim Seçmeli 3-0-0 3 5 S -
ENG101 Akademik İngilizce I 3-0-0 3 5 L -
ENGG101 Mühendisler İçin Bilgisayar Okur Yazarlığı - NC - - -
MATH101 Matematik I 3-2-0 4 7 S -
PHYS101 Genel Fizik I 3-0-0 3 5 S -
PHYS103 Fizik Lab. I 0-0-2 1 2 S -
TOPLAM
T-U-L 18 31

Birinci Yıl - Bahar Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
CSE203 Nesne Yönelimli Programlama 2-0-2 3 6 D1 CSE101
ENG102 Akademik İngilizce II 3-0-0 3 5 L ENG101
HSS100 Profesyönel Etik 1-0-0 1 1 SS -
MATH102 Matematik II 3-2-0 4 7 S MATH101
MATH200 Doğrusal Cebir 3-0-0 3 5 S -
PHYS102 Genel Fizik II 3-0-0 3 5 S -
PHYS104 Fizik Lab. II 0-0-2 1 2 S -
TOPLAM
T-U-L 18 31

İkinci yıl - Güz Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
EE221 Devre Kuramı I 4-1-0 4 7 D1 -
EE240 Mantık Devreleri Tasarımı 3-1-0 3 5 D1 -
EE242 Mantık Devreleri Tasarımı Lab. 0-0-2 1 2 D1 Eşkoşul : EE 240
ECO101 Mikroekonomiye Giriş 3-0-0 3 6 SS -
MATH203
Çokdeğişkenli Matematik
ve Diferansiyel Denklemler
4-1-0 4 7 S MATH102
TUR101 Türkçe I 2-0-0 2 2 H -
TOPLAM
T-U-L 17 29

İkinci yıl - Bahar Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
EE222 Devre Kuramı II 4-1-0 4 7 D1 EE221
EE224 Elektrik Devreleri Lab. 0-0-2 1 2 D1 Eşkoşul : EE222
EE232 Elektronik I 4-1-0 4 7 D1 EE221
EE262 Elektromanyetik Alanlar ve Dalgalar 4-1-0 4 7 D1 MATH201 veya MATH203
MATH230 Olasılık 3-1-0 3 5 S -
TUR102 Türkçe II 2-0-0 2 2 H -
EE290 Yaz Stajı I - NC 5 - -
TOPLAM
T-U-L 18 35

Üçüncü Yıl - Güz Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
EE302 Elektromekanik Enerji Dönüşümü 3-1-0 3 6 D1 EE221
EE303 Benzetim Gereçleri 2-0-2 3 5 D1 EE221 veya EE225 veya EE339
EE333 Elektronik Lab. 0-0-2 1 2 D1 Eşkoşul : EE336
EE336 Elektronik II 4-1-0 4 7 D1 EE232
EE353 İşaretler ve Sistemler 4-1-0 4 7 D1 EE222 veya BME252
EE_F-I Serbest Seçmeli 3-0-0 3 5 F -
TOPLAM
T-U-L 18 32

Üçüncü Yıl - Bahar Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
EE352 Sistem Dinamiği ve Denetimi 3-1-0 3 6 D1 EE221 veya Öğretim üyesi izni ile
EE354 Sayısal İşaret İşleme 3-1-0 3 6 D1 EE 353 veya Öğretim üyesi izni ile
EE363 Mikrodalga Mühendisliği 3-1-0 3 6 D1 EE262
EE370 İletişim Sistemlerine Giriş 3-1-0 3 6 D1 MATH230 ve EE353
EE_HSS-I HSS Seçmeli 3-0-0 3 5 HSS -
EE390 Yaz Stajı II - NC 5 - -
TOPLAM
T-U-L 15 34
-
Dörüdüncü Yıl - Güz Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
EE_D2-I Bölüm Seçmeli 3-0-0 3 6 D2 -
EE_D2-II Bölüm Seçmeli 3-0-0 3 6 D2 -
EE_D2-III Bölüm Seçmeli 3-0-0 3 6 D2 -
EE_C-I Tamamlayıcı Seçmeli 3-0-0 3 5 C -
EE_F-II Serbest Seçmeli 3-0-0 3 5 F -
HIST101 Türkiye Cumhuriyeti Tarihi I 2-0-0 2 2 H -
TOPLAM
T-U-L 17 30

Döndürcü Yıl - Bahar Dönemi
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Tür Önkoşul
EE_D2-IV Bölüm Seçmeli 3-0-0 3 6 D2 -
EE_D2-V Bölüm Seçmeli 3-0-0 3 6 D2 -
EE_C-II Tamamlayıcı Seçmeli 3-0-0 3 5 C -
EE_HSS-II HSS Seçmeli 3-0-0 3 5 HSS -
HIST102 Türkiye Cumhuriyeti Tarihi II 2-0-0 2 2 H -
EE490 Bitirme Projesi 0-0-8 4 7 D1 Son sınıf öğrencisi olmak
TOPLAM
T-U-L 18 31

Genel TOPLAM

139 253

ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ LİSANS SEÇMELİ DERSLERİ
D2 SEÇMELİ BÖLÜM DERSLERİ
Ders Kodu Ders Adı Saatler Kredi AKTS Önkoşul
CSE342 Mikroişlemciler 2-1-2 3 6 EE240 veya IT204
CSE431 Bilgisayar Ağları 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE402 Yüksek Gerilim Teknolojileri 3-0-0 3 6 EE222
EE404 Enerji Dağıtım Sistemleri 3-0-0 3 6 EE302
EE405 Güç Elektroniği 3-0-0 3 6 EE232 veya EE335
EE441 Sayısal Elektronik 3-0-0 3 6 EE232 veya EE335
EE444 Mikrodenetleyici Tabanlı Sistem Tasarımı ve Denetimi 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE453 Görüntü İşlemeye Giriş 3-0-0 3 6 EE353
EE454 Çoklu Ortam İşleme ve İletişimi 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE462 Mikrodalga Ölçüm Teknikleri ve Lab. 2-0-2 3 6 EE363
EE470 Sayısal İletişim Sistemleri 3-0-0 3 6 EE370
EE473 İletişim Elektroniği 3-0-0 3 6 EE232 veya EE335
EE474 İletişim Simülasyonu Teknikleri ve Lab. 2-0-2 3 6 Eş Koşul : EE370
EE476 Telsiz İletişim 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE480 Entegre Devrelere Giriş 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE481 Uygulamalı Sayısal İşaret İşleme 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE483 Sayısal Kontrol Mühendisliği 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE487 Devre Sentezi 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE488 Uygulamalı Konuşma ve Ses İşaret İşleme 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
EE491-499 Özel Konular 3-0-0 3 6 Öğretim üyesi izni ile
ME336 Dinamik Sistemlerin Modellenmesi ve Kontrolu 3-1-0 3 6 MATH203 veya MATH220
Ön koşulu sağlanan BME3XX ve BME4XX dersleri
C TAMAMLAYICI SEÇMELİ DERSLER
Kod Ders ismi Saatler Kredi Önkoşul
BIO101 Biyoloji 3-0-0 3 -
BIO150 Genetiğe Giriş 3-0-0 3 -
IT235 Sunucu Tarafı Programlama 3-0-2 4 IT201 ve IT213
IT305 Bilgisayar Organizasyonu 3-1-0 3 -
IT307 Bilişim Güvenliği
3-0-0 3 IT 205
IT433 Veri Ambarlama ve Veri Madenciliği 3-0-0 3 -
IT434 Elektronik Ticaretin Temelleri 3-0-0 3 -
MAN351 Üretim Yönetimi 3-0-0 3 -
MAN492 Özel Konular (Mühendisler için Yönetim) 3-0-0 3 -
SE302 Yazılım Geliştirme Uygulamaları 1-0-4 3 SE301 veya öğretim üyesi izni ile
CSE,EE,IE,ME,CE,MATH,PHYS bölümleri tarafından verilen tüm 3 kredili lisans dersler. (MATH103, MATH104, MATH231 ve MATH232 dersleri bu kapsamın dışındadır.)
F SERBEST SEÇMELİ DERSLER
Bütün 3 kredili lisans dersleri
H (HSS) İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ SEÇMELİ DERSLER
Bütün 3 kredili Beşeri ve Sosyal Bilimler dersleri
KREDİ DAĞILIM İŞARETLERİ
T-U-L: Teorik-Uygulama-Laboratuvar