Bilgisayar Mühendisliği

Ders Programı (2019 sonrası)

Ders Programı (2019 sonrası)

SOFTWARE ENGINEERING CURRICULA, 2019
1. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
MATH1101 Calculus I 4 6
PHYS1101 General Physics I 4 6
PHYS1103 Physics Laboratory I 1 2
COMP1007 Introduction to Computer and Software Engineering 1 1
COMP1111 Fundamentals of Programming 4 6
ECON1005 Introduction to Economics 3 5
ENGL1101 Academic English 1 3 4
Total of Semester Local Credits & ECTS: 20 30
2. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
MATH1102 Calculus II 4 6
PHYS1102 General Physics II 4 6
PHYS1104 Physics Laboratory II 1 2
COMP1112 Object Oriented Programming 3 6
ENGL1102 Academic English 2 3 4
BIOL1101 Biology 3 5
ITEC1001 Computer Literacy 0 1
Total of Semester Local Credits & ECTS: 18 30
3. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
MATH2201 Probability 3 6
COMP2102 Data Structures and Algorithms 4 6
MATH2103 Discrete Mathematics 3 6
MATH2104 Linear Algebra 3 5
TURK1201 Turkish I 2 2
SOFT2101 Principles of Software Engineering 3 5
Total of Semester Local Credits & ECTS: 18 30
4. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
COMP2502 Human Computer Interaction 3 5
COMP2222 Database Systems 4 7
INDE2156 Engineering Statistics 3 6
ELEC1401 Logic Design 3 5
ELEC1402 Logic Design Laboratory 1 2
SOFT-AE-I Area Elective-I 3 5
Total of Semester Local Credits & ECTS: 17 30
5. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
COMP3112 Analysis of Algorithms 3 5
COMP3401 Computer Organization 3 5
SOFT3501 Requirements Analysis 3 6
TURK1202 Turkish II 2 2
SOFT3205 Software Architecture 3 5
SOFT3910 Summer Practice I 0 1
SOFT-GE-I General Elective-I 3 5
HUSS1002 Ethics 1 1
Total of Semester Local Credits & ECTS: 18 30
6. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
COMP3432 Operating Systems 3 5
SOFT3406 Software Verification and Validation 3 5
COMP3334 Computer Networks 3 5
SOFT-AE-II Area Elective-II 3 5
SOFT-AE-III Area Elective-III 3 5
COMP3105 Automata and Formal Languages 3 5
Total of Semester Local Credits & ECTS: 18 30
7. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
SOFT4304 Software Project Management 3 4
SOFT-GE-II General Elective-II 3 5
SOFT-GE-III General Elective-III 3 5
SOFT-GE-IV General Elective-IV 3 5
SOFT-AE-IV Area Elective-IV 3 5
SOFT4910 Summer Practice II 0 1
HIST1101 History of Turkish Republic I 2 2
ENGR4901 Introduction to Design Projects 1 1
OHES4411 Occupational Health and Safety I 0 2
Total of Semester Local Credits & ECTS: 18 30
8. Semester

Slot Code Slot Name Local Credit ECTS
SOFT4902 Graduation Design Project 3 6
SOFT-AE-V Area Elective-V 3 5
SOFT-AE-VI Area Elective-VI 3 5
SOFT-GE-V General Elective-V 3 5
SOFT-GE-VI General Elective-VI 3 5
HIST1102 History of Turkish Republic II 2 2
OHES4412 Occupational Health and Safety II 0 2
Total of Semester Local Credits & ECTS: 17 30

 

Eski-Yeni Ders Kodları
MATH101 Diferansiyel ve Integral Hesap I MATH1101
PHYS101 Genel Fizik I PHYS1101
PHYS103 Fizik Laboratuarı I PHYS1103
TUR101 Türkçe I TURK1101
CSE007 Bilgisayar Bilimleri Oryantasyonu COMP1007
ENG101 Ingilizce I ENGL1101
CSE111 Programlamaya Giriş COMP1111
HSS100 Profesyonel Etik HUSS1002
MATH102 Diferansiyel ve Integral Hesap II MATH1102
PHYS102 Genel Fizik II PHYS1102
PHYS104 Fizik Laboratuarı II PHYS1104
CSE112 Nesne Yönelimli Programlama COMP1112
TUR102 Türkçe II TURK1102
ENG102 Teknik Ingilizce II ENGL1102
MATH230 Olasilik MATH2201
CSE202 Veri Yapıları ve Algoritmalar COMP2102
EE225 Elektrik Devreleri ELEC2205
EE227 Elektrik Devreleri Lab. ELEC2204
HIST101 Türkiye Cumhuriyeti Tarihi I IHST1101
MATH142 Ayrık Matematik MATH2103
MATH200 Lineer Cebir MATH2104
CSE252 Insan – Bilgisayar Etkileşimine Giriş COMP2502
CSE222 Veritabani Sistemleri COMP2222
IE256 Mühendislik Istatigi INDE2156
EE240 Mantik Devreleri Tasarimi ELEC1401
EE242 Mantik Devreleri Tasarimi Lab. ELEC1402
HIST102 Türkiye Cumhuriyeti Tarihi II HIST1102
ECO101 Ekonomiye Giriş I ECON1005
CSE290 Endüstri Staji I COMP3910
CSE312 Algoritma Analizi COMP3112
CSE341 Bilgisayar Organizasyonu COMP3401
EE335 Elektronik ELEC3305
EE337 Elektronik Laboratuari ELEC3307
SE301 Yazılım Mühendisliği SOFT3101
CSE332 İşletim Sistemleri COMP3432
CSE334 Bilgisayar Ağları COMP3334
CSE390 Endüstri Staji II COMP4910
CSE490 Proje COMP4902
SE311 Internet & Web Programlama SOFT3111
SE302 Yazılım Geliştirme Uygulamaları SOFT3102
SE304 Yazılım Projeleri Yönetimi SOFT4304
SE322 Sistem Programlama SOFT3122
CSE290 Endüstri Staji I SOFT3910
CSE390 Endüstri Staji II SOFT4910
CSE490 Proje SOFT4902
ENGG101 Computer Literacy ITEC1001
CSE460 Artificial Intelligence COMP4610
CSE485 Data Mining COMP4605
CSE462 Natural Language Processing COMP4602
CSE425 Multimedia Techniques and Applications COMP4525
CSE486 Wireless Sensor Networks COMP4306
CSE432 Computer and Network Security COMP4302
CSE466 Android Programming COMP4107
CSE465 IOS Programming COMP4106
CSE482 Advanced Java Programming COMP4102
CSE342 Microprocessors COMP3402
CSE340 Distributed Computing COMP3140
CSE415 Automata and Formal Languages COMP3105
CSE304 Principles of Programming Languages COMP3104

İlgili Dosyalar