Duyurular

Paylaş

Akademisyenlerimize TÜBİTAK Desteği


Akademisyenimiz Doç. Dr. Erkin Dinçmen'e TÜBİTAK ARDEB 1001 Desteği

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Erkin Dinçmen, TÜBİTAK ARDEB 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı'ndan "Sürücü Davranışı, Çevresel Koşullar ve Araç Radyolarını Göz Önüne Alarak Rejeneratif Frenleme Performansını En İyileyen Öğrenme Derin Kontrol Algoritmasının Geliştirilmesi" başlıklı projesiyle mali desteği almayı hak kazandı.


Akademisyenimiz Doç. Dr. Serpil Özker'e TÜBİTAK ARDEB 1002 Desteği

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Serpil Özker, TÜBİTAK ARDEB 1002 - Hızlı Destek Programından "Covid-19 Pandemi Sürecinde Değişen Mekânsal Gereksinimlerin Farklı Konut Tipi Kullanıcıları Üzerinden Karşılaştırılması ve Konut Kullanıcılarının Yaşam Kalitesini Artırmaya Yönelik Mekânsal Özelliklerin Belirlenmesi" başlıklı araştırması ile destek almayı hak kazandı.


Doktora Öğrencimiz Bengü Sare Kılıç'a TÜBİTAK'tan Destek

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Görevimiz ve aynı zamanda Lisansüstü  Eğitim Enstitüsü Psikoloji Bölümünde Doktora Öğrencimiz Bengü Kılıç tarafından kalıp 'Beliren Yetişkinlikte Depresyon, İntihar Olasılığı ve Çocukluk Çağı Travmaları Arasındaki İlişki: Psikolojik Acı ve Koruyucu Faktörlerin Rolü' kayıt projesi, TÜBİTAK 1002 – Hızlı Destek Programı kapsamında kabul edildi. 


İlgili Dosyalar