Kapat

Ödeme Koşulları Ve Tarihleri

Geri

Ödemeler, Akbank aracılığı ile tahsil edilmekte, Üniversitemize doğrudan ücret ödemesi kabul edilmemektedir. Ücretlerin, tabi olunan döviz cinsinden ödenmesi esastır.Her dönem, ders kaydının yapılabilmesi için öncelikle öğrenim ücretinin ödenmiş olması zorunludur.
Önemli Uyarı : SUNY Brockport Işık Yazılım Mühendisliği öğrencileri, Brockport'ta öğrenim görecekleri akademik yılın mali yükümlülüklerini Brockport'a ve Brockport'un prosedürlerine uygun bir şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir.

Ödeme Tarihleri:
Bilindiği üzere her dönem başında öğrenciler, öğrenimi ücretini ödedikten sonra, ders kayıtlarını yapabilmektedirler.
Üniversitemiz web sayfasında veya Akademik Takvim'de belirlenen ve duyurulan son güne kadar bu ücretlerin ödenmesi gerekir. 
Ödenmesi gereken ücretler ve ders kayıtlarıyla ilgili kurallar ve uygulama adımlarını açıklayan duyuru ayrıca her dönem başında Üniversitemiz iç web sayfasında da yayınlanır.
Yurt ücreti ve depozitosu ödemesi, yurda kayıtlı olan öğrenciler için geçerli olup, ödemenin yapılacağı tarihler her dönem başında Yurtlar Müdürlüğü tarafından öğrencilere duyurulur.

Geç Ödeme: 
Süresinde yapılmayan ödemelere, 01.09.2008 tarihinden geçerli olmak üzere TL bazında aylık %2,50 oranında tatil günleri de dahil günlük olarak işlemek üzere gecikme bedeli uygulanmaktadır . 

Önemli Uyarılar: 
  • KDV oranlarında sonradan meydana gelebilecek değişiklikler ücretlere yansıtılacaktır. 
  • Önceki dönemlerde Akbank taksitli ödeme seçeneğinden yararlandıysanız, işlemlerinizi yürüttüğünüz Akbank şubesinden her dönem başında mevcut Akhesabınızı ve Artı Para limitinizi ve mevcut bakiyenizi (geçtiğimiz dönemden kalan borcunuz ve işleyen faiz olasılığı nedeniyle) kontrol etmeniz gerekmektedir. 
  • Akbank Taksitli ödemeden ilk defa yararlanacaksanız, Işık Üniversitesi ödemeleri için Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'ndeki Akbank Şubesi Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkilileri'ne başvurup "Akbank ile taksitli ödeme anlaşması" yapmanız gerekecektir. Bankaya, Nüfus Cüzdan fotokopisini ve İkametgahınızı belirten belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir. Bankanın vereceği sözleşmeyi ve  taahhütnamenin doldurmanız ve banka tarafından onaylanması durumunda taksit uygulamasından yararlanabileceksiniz. Banka tarafından onaylanmaması durumunda taksit uygulamasından yararlanmanız mümkün olamayacaktır. Bu durumda diğer ödeme seçeneklerinden birini tercih etmek ve uygulamak durumunda kalacaksınız.  
  • Adınıza açılan 601 ürün kodlu Özel Kredili Akhesaba, sistemde öğrenci adına görüntülenen öğrenim ücretinin ilk taksit tutarı eksiksiz olarak yatırmanız gerekecektir. 
  • Son ödeme gününe kadar öğrenim ücreti, 601 kodlu Özel Kredili Akhesabınıza yatırılmadığı taktirde, Akbank, Artı Para'yı (kredi limiti) devreye alıp hesap sahibini kredilendirerek borçları tamamlayacaktır. 
  • Özel Kredili Akhesabınıza yatıracağınız ödemeler tabloda belirtilen son ödeme tarihlerinde, Akbank tarafından Üniversitemiz hesaplarına otomatik olarak aktarılacaktır.  
  • Dönemlik ve Peşin ödemelerde Abone Tahsilat Sistemi' ne EFT yapılamamaktadır. Ancak, Akbank mevduat hesabına sahip ve Akbank Internet Bankacılığı ile Bireysel Internet Şube'sinden şifreniz var ise peşin ödemelerinizi Akbank şubesine gitmeden de Internet üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için izlenecek yol; Akbank Bireysel Internet Şube'sine şifreniz ile girdikten sonra, Sol menüde yer alan "Fatura ve Diğer Ödemeler" / "Üniversite Ödemeleri" sayfasından ödeme yapmak istediğiniz mevduat hesabınızı ve Üniversiteyi listeden seçtikten sonra Devam tuşuna basınız, öğrenci TC Kimlik Numarasını yazarak Akademik Yıla ait borçlarınızı görebilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, "Bireysel Internet Şubesi'ndeki harç tahsilat sistemi ile Akbank şube sistemi entegre durumda olduğundan, ödemeler iş günlerinde 08:00 ve 19:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. 
  • Kayıt olacak yeni öğrenciler dışındaki diğer öğrencilerimizin Öğrenim ve Yurt ücreti ödemeleri için dekont getirmelerine gerek yoktur.
  • Ödemelerle ilgili yapmış olduğumuz bu uyarılarımızı, lütfen adınıza ödeme yapacak kişilere de iletmenizi rica ederiz.
  • ABD Doları cinsinden ilan edilen ücretlerin ABD Doları olarak ödenmesi esastır.