Kapat

Öğrenim Ücretine Taksit Olanağı

Geri

Taksitli ödemeden yararlanmak isteyen kişilerin, ücretler tablosunda belirtilen son ödeme gününden önce, Işık Üniversitesi ödemeleri için tüm Akbank şubelerinde görevlendirilen Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkilileri'ne başvurup "Akbank ile taksitli ödeme anlaşması" yapması gerekmektedir. Bunun için Akbank'a ait ;
  • Bireysel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi ile,
  • Bireysel Bankacılık Hizmet Sözleşmesinin eki ve ayrılmaz parçası olan taahhütnamenin doldurularak Nüfus cüzdanı ile başvurulması yeterlidir. Ancak Banka, istihbarat sorunu olan kişilerden başka bir kişi adına hesap açılmasını, emeklilerden kefil ya da gelir beyan edici belgeler alınmasını talep edebilir. 
Akbank görevlisine, öğrenci TC Kimlik Numarasını vererek, Işık Üniversitesi taksitli ödemesinden yararlanmak istediğinizi ve bu amaçla adınıza 601 ürün kodlu Özel Kredili Akhesap açtırmak istediğinizi belirtmeniz gerekecektir.
Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde, şube, açtırdığınız hesaba, yine sisteminde öğrenci adına görüntülenen yıllık öğrenim ücreti kadar Artı Para Limit i (kredi limiti) olarak tanımlayacaktır.
Adınıza açılan 601 ürün kodlu Özel Kredili Akhesaba, sistemde öğrenci adına görüntülenen yıllık öğrenim ücretinin peşinat tutarını eksiksiz en geç son ödeme gününe kadar yatırmanız gerekecektir.
Son ödeme gününe kadar öğrenim ücretlerinin taksit tutarları, adınıza açılan 601 ürün kodlu Özel Kredili Akhesabınıza yatırılmadığı taktirde ya da yeterli olmadığı durumlarda Akbank, kredili hesabınıza tanımlanan Artı Para yı (kredi limiti) devreye alıp hesap sahibini kredilendirerek ödemeleri tamamlayacaktır. Bu durum , hesap sahiplerinin banka faizi ile karşı karşıya kalmaları anlamına gelmektedir.
Özel Kredili Akhesabınıza yatıracağınız ödemeler ücretler tablosunda belirtilen son ödeme tarihlerinde, Akbank tarafından Üniversitemiz hesaplarına otomatik olarak aktarılacaktır. Dekont getirmenize gerek kalmayacaktır. Taksitli öğrenim ücreti ödemeleri dışında kalan öğrenim ücreti, yurt ücreti, yurt depozitosu v.b. ücretlerin Özel Kredili Akhesaba yatırılmamasını önemle rica ederiz.
Taksitli sisteme dahil olmuş öğrencilerimizin ödemelerini  kendileri için açılan 601 ürün kodlu Özel Kredili Akhesaba yatırmaları gerekmektedir. Eğer ödemeler, Üniversite banka hesaplarına doğrudan yatırılırsa yanlış Kuruma ve Hesaba ödeme yapmış sayılacaklardır.
Geçmiş dönemlere ait borçları nedeniyle eksi bakiyede olan hesaplarını, yeni kayıt dönemi öncesinde artı bakiyeye çevirmeyen kişiler; yeni öğretim yılında taksitli ödeme olanağından yararlanamayacaktır.