Öğr. Gör. Lamia Veral

1953 yılında Antalya’da doğdu. Şimdiki adı Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi olan Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Giyim bölümünden, 1976 yılında Giyim Öğretmeni olarak mezun oldu.
1976 - 1999 yılları arasında ortaöğretimde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli hizmet içi kurslara (M.E.B Moda Tasarımı I-II, Hazır Giyim, NT İnvestmark Futura Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama) ve seminerlere ( İTKİB model üzerinde problem çözme, İTKİB kadın ceketi için ana kalıp çıkarma, serileme, model üzerinde problem çözme, teknik çizimi, kadın iç giyiminde ana kalıp çıkarma, serileme ve model üzerinde problem çözme)katıldı.
2000 - 2002 yılları arasında Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde part-time, 2002-2011 yılları arasında da full-time öğretim görevlisi olarak; kalıp, bilgisayarlı kalıp, modellendirme, drapaj, teknik çizim, dikiş atölye uygulaması ve el sanatları derslerini verdi.2011 – 2012 öğretim yılı itibariyle Beykent Üniversitesinde ve Işık Üniversitesinde part-time olarak derslere girmektedir.