Kapat

Rektör'ün Mesajı

Geri

  Değerli Gençler; Sevgili Adaylarımız,

  Hızla gelişen ve değişen bir dünyada, "eğitimin tüm yaşam boyunca sürdürülmesi" artık kaçınılmaz bir ihtiyaç durumuna geldi. "Yükseköğrenim Diploması" vazgeçilmez bir belge ve sizleri kariyer yolculuğuna taşıyacak bir ehliyet olmaktan öte bir anlam ifade etmelidir. İşte bu yüzden, seçiminizi yaparken sizleri, sadece bilgi ve diploma ile değil; gelişime açık, tam donanımlı bir "iyi insan" profiline hazırlayacak, sağlam kökleri üzerinde geleceği kucaklayan üniversitemize bekliyoruz.

  Yüz otuz yılı aşkın bir süredir, daima ve sadece, eğitim ve öğretim ile ilgilenmiş bir köklü geleneğin yükseköğrenim halkasını oluşturan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, ülkemizde kurulan vakıf üniversitelerinin öncüleri arasında ayrıcaklı yerini almış ve sağladığı akademik başarıları, yetiştirdiği mezunları ile güven ve gurur vermeye devam etmiştir. Eğitim, öğretim, araştırma, Işık Üniversitesi'nin üzerinde yükseldiği temel değerlerdir ve işimiz gücümüz de bunlardan ibarettir.

  "Eğitimden alınandan daha fazlasını eğitime verme" ana ilkesi ile inşa ettiğimiz; öğrencilerimize yükseköğrenim hayatlarını tüm boyutlarıyla, sağlıklı ve güvenli biçimde yaşayabilecekleri, donanımlı barınma imkânları sunan Şile Kampüsümüz ve şehrin temposunu yakalayan Maslak Kampüsümüz ile akademik altyapıda sinerjimizi çoğaltıyor; laboratuvar, derslik ve kütüphane temelinde uluslararası standartları aşmış imkânlarımızı geliştirmekten geri durmuyoruz. Sizleri, bu imkân ve hizmetlerimizi yerinde görmeye davet ediyor, Işık Üniversiteli olmanın ayrıcalıklarını yaşamaya çağırıyoruz.

  Hayatın tüm alan ve kulvarlarında olduğu üzere, her şeyin insan ile geçerli ve insan dokunuşuyla mümkün olduğu gerçeğinden hareketle; sizlere akademik katkı sağlayacak öğretim kadromuza önem veriyor ve her kademe ve unvanda "alanında uluslararası yetkinliğe sahip ve öğrenci odaklı anlayışa yakın" akademik kadromuz ile öne çıkıyoruz. Dünya standartlarında, rekabetçi gücü yüksek mezunlarımızın ancak bu şekilde yetiştirileceğine inanıyoruz. Gene; bu inanç ve kabulle, yükseköğrenimde uluslararasılaşma boyutuna önem veriyor, değişim programları ve yaygın işbirlikleri ile öğrencilerimize geniş imkânlar sağlarken, Öğrenci Konseyi yapılanması ve diğer mekanizmalarla sizleri söz sahibi kılıyoruz.

  "Üniversite" kelimesinin temsil ettiği zenginlik ve çok boyutluluk değerleri temelinde, değişik disiplin ve kulvarlarda yapılandırılmış çok sayıda bölüm ve programlarımız, sizlere yüksek standartlarda eğitim imkân ve açılımları sağlarken, yandal ve çift anadal fırsatlarımız üniversite hayatınızı daha donanımlı tamamlamanız bakımından zengin imkanlar sunmaktadır.

  Yaşamınızın bu önemli kararı aşamasında, seçtiğiniz alanda sizleri global düzeyde rekabet edebilir profile hazırlayacak, modern üniversite anlam ve ruhunu yaşama imkânlarını sunacak ve "daha iyi bir kendiniz olabilmek" yolunda en büyük desteği sağlayacak Işık Üniversitesi'nden yana tercihlerinizi oluşturmanızı arzuluyor, sizleri Işıklı olmaya davet ediyoruz.

  Prof. Dr. Murat Ferman
  Rektör V.