Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi 1996 yılında Elektrik- Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri ile öğretim ve araştırma faaliyetlerine başlamış olup 2002 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü'nün, 2007 yılında Makine Mühendisliği Bölümü'nün ve 2011 yılında İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün kurulması ile beş bölümü olan bir Fakülte konumuna ulaşmıştır. Diğer gelişmeler, yeni programların açılmasıdır: Bilgisayar Mühendisliği bölümü altında 2009 yılından itibaren Yazılım Mühendisliği programı, 2011 yılından itibaren Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümü altında Biyomedikal Mühendisliği programı, Makine Mühendisliği bölümü altında Mekatronik Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği programları eklenmiştir ve halen Fakültemiz Şile'deki kampüste yaklaşık 1200 mühendislik öğrencisine eğitim vermektedir.

Tümü İngilizce olan bu programların yanında, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği programları Türkçe olarak da sunulmaktadır.

Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin özgörevi:

  • öğrencilerini akademik temelleri sağlam, yenilikçi, topluma hizmetin önemini benimseyen, küresel normlarda yetkin mühendisler olarak hazırlamak,
  • ulusal ve uluslararası platformlarda bilim ve teknolojide bilgi üretmek,
  • bir araştırma ve geliştirme merkezi olarak uygulamaları ile toplumun ihtiyaçlarına cevap vermektir.

DEKAN

Prof. Dr. Ahmet Aksen


AKADEMİK KADRO

Prof. Dr. Ahmet Aksen
Prof. Dr. Ercan Solak

Tüm liste

İLETİŞİM
Telefon:444 07 99 - 71 21
Fakülte Sekreteri:
E-Posta:muhendislikisikun.edu.tr

İlgili Dosyalar