Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Bilgiyi sadece öğretmiyor, aynı zamanda bilgiyi üretiyoruz.

Prof. Dr. Onur Kaya
Mühendislik Fakültesi Dekan

Fakülte Hakkında

FMV Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nin beş bölümündeki 11 programda, 2 bine yakın öğrenci öğrenim görmektedir. Mühendislik Fakültesi'nde, bilgiyi sadece öğrencilerine öğreten değil, aynı zamanda bilgiyi üreten bir akademisyen kadrosundan eğitim alınmaktadır. Fakültemizin öğretim üyeleri aynı zamanda üretken araştırmacılardır. Yaptıkları ve yazdıklarıyla alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen saygın bilim insanlarıdır.

Fakültemizin dinamizmi, Işık Okulları'nın bir asrı aşkın kurum geleneği üzerinde durur. Bu gelenek, Feyziye Mektepleri Vakfı'nın 133 yıllık eğitim-öğretim geçmişidir.

Öğretim üyelerimiz sanayi ve sektör ile birlikte ortak projeler yapar. Bu sektör işbirlikleri öğrencilerimizin yaz stajlarında deneyime dönüşür. Son sınıf öğrencilerinin projeleri, sanayinin gerçek gereklerine göre tasarlanarak yürütülür.

Fakültemizin eğitim programları, sektörün gereklerine ve çağın bilgi düzeyine göre tasarlanmıştır. Bunun bir göstergesi olarak, fakültemizin, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri ve Makine Mühendisliği programları MÜDEK akreditasyonuna sahiptir. MÜDEK akreditasyonuna sahip programlarımızın mezunları, uluslararası geçerliliği olan diplomalara sahip olur.

İlgili Dosyalar