Üniversite web sayfamızın mobile uyumlu web sayfasını görüntülemek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Akademik
Mühendislik Fakültesi
Kapat

Mühendislik Fakültesi

Geri

Mühendislik Fakültesi 1996 yılında Elektrik- Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri ile öğretim ve araştırma faaliyetlerine başlamış olup 2002 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü'nün, 2007 yılında Makine Mühendisliği Bölümü'nün ve 2011 yılında İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün kurulması ile beş bölümü olan bir Fakülte konumuna ulaşmıştır. Diğer gelişmeler yeni programların açılmasıdır: Bilgisayar Mühendiliği bölümü altında 2009 yılından itibaren Yazılım Mühendisliği programı, 2011 yılından itibaren  Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümü altında  Biyomedikal Mühendisliği programı, Makine Mühendisliği bölümü altında Mekatronik Mühendisliği programı eklenerek en hızlı gelişen sekiz mühendislik alanında Şile'deki kampusta halen yaklaşık 1200 mühendislik öğrencisine eğitim vermektedir

Fakültemizin gelişme stratejik planına uygun olarak 2012-2013 akademik yılından başlayarak Makine Mühendisliği bölümü altında açılan Otomotiv Mühendisliği programı Mühendislik Fakültesinde dokuzuncu program olarak eğitim-öğretim verecektir.

Sayısal puanı bakımından Üniversitemizin Mühendislik Fakültesini hedefleyen bir öğrenci halen sunulmakta olan ve farklı tercih kodları bulunan Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği programlarından birini seçebilir.

Bundan başka State University of New York Brockport kampusu ile ortaklaşa yürütülen, Dil Hazırlık sınıfı ile lisans 1. ve 3. sınıf Işık üniversitesinde 2.ve 4. sınıf Amerika'da devam edilen, mezuniyette çift diploma veren Yazılım Mühendisliği-SUNY programı da ayrı bir tercih kodu ile seçilebilecek bir seçenek olarak sunulmaktadır.

DEKAN'IN MESAJI

Prof. Dr. Ahmet Aran

Işık Üniversitesi, köklü eğitim geleneği ile ülkemiz eğitiminde önemli bir yeri olan Feyziye Mektepleri Vakfı tarafından 1996 yılında kurulmuş...

AKADEMİK KADRO

Prof. Dr. Ahmet Aran
Prof. Dr. Ahmet Aksen
Prof. Dr. Ercan Solak

Tüm liste

İLETİŞİM
Telefon:0 216 528 71 21
Fakülte Sekreter V.:Gülten Değerli
E-Posta:muhendislikisikun.edu.tr